Порушення закону директором інституту

Нам невідомо, чи відповідь на цей запит була інформативною. Якщо ви Олег Петров, будь ласка, авторизуйтесь і вкажіть, наскільки успішним був запит.

Доброго дня!

На підставі статей 1, 13, 19, 20 Закону України «Про доступ до публічної інформації» від 13 січня 2011 року, які надають право звертатись із запитами до розпорядників інформації щодо надання публічної інформації, прошу надати наступну інформацію (наступні документи):

Наведемо декілька фактів:
постійні хабарі від іноземних студентів (за реєстрацію – 100 дол., за нострифікацію – 100 дол., переклад документів – 50 дол., за посвідку – 280 дол., за сесію – 1000 дол., за проживання у гуртожитку одному у кімнаті – 300 дол. та інше) і це не враховуючи плату за контракт, яку також брали Куделко В.Е. та Сердюков К.Г. у доларах, а потім нібито сплачували у гривнях за контракт студента. Але це робилося не вчасно: гроші «прокручувалися» деякий час, потім тільки переводилися у гривні та сплачувалися на рахунок навчального закладу. Все це призводило до появи кредиторської заборгованості. Деякі іноземні студенти хотіли самі складати сесії та сплачувати за контракт, але їм погрожували відрахуванням та депортацією. Також були випадки відрахування студентів, а контракт та і не був сплачений та списувався на безнадійну заборгованість. Також до навчального закладу зараховувалися іноземні студенти, які зовсім не бажали навчатися, але їм необхідна була легалізація. Отже їх зараховували, а українським студентам магістрам не вистачало місць. А потім через декілька місяців такі студенти-іноземці зникали, а у нас залишався не вибраний ліцензійний обсяг.
Сердюков К.Г. вимагав від студентів денного відділення по 1000 грн. у семестр за дозвіл на вільне відвідування занять, що визвав обурення студентства та деканів. Він заставляв їх брати зі студентів ці суми, погрожуючи звільненням.
Кудєлко В.Е. та Сердюков К.Г. створили відділ міжнародних зв’язків, набрав у штат декілька осіб, які зовсім не працювали та були прикриттям бізнесу іноземного громадянина Ламааши Мухаммеда.
Сердюков К.Г. вводив у оману студенток випускних курсів, пропонуючи їм роботу у бухгалтерії свого друга Сергія Шеховцова, який потім пропонував їм вступити в інтимні стосунки за підвищення заробітної платні. Це викликало неабиякий резонанс серед студентства, викладачів та батьків. Але всю ситуацію «зам’яли», погрожуючи не можливістю закінчити навчання. Такі факти мало місце не один раз.
Сердюков К.Г. сам особисто пропонував своїй аспірантці інтимні стосунки, мовляв допоможе захистити дисертацію. Аспірантка звісно відмовила та довго не розголошувала, бо було дуже соромно. Але в приватній бесіді розповіла та готова підтвердити цей факт.
Сердюков К.Г. багаторазово був на робочому місці на підпитку, дозволяв собі пити й в інших містах, коли був у відрядженні, поводився не достойно, чим принижував наш заклад. Також на робочому місці починав напиватися та уходив в запій, з’являвся у нетверезому стані перед студентами та співробітниками. А потім по декілька днів не був присутнім на роботі, але отримував зарплату.
Сердюков К.Г. ввів до штату працівників няню своїх дітей, яка працювала у нього вдома, а зарплатню отримувала в інституті.
Сердюков К.Г. створив із їдальні інституту власний бізнес, щороку робив там ремонт, коли аудиторії інституту в занепаді. Ціни на харчування у кафе були завищені, студенти не могли там харчуватися, а співробітників заставляв проводити там власні та сімейні свята, мовляв, що «у мене найкращі умови». Якість продукції бувала дуже низькою, декілька викладачів та студентів заробили харчове отруєння.
проживання у гуртожитку іноземних студентів також має свою ціну, завдяки чому вони почувають себе безкарними: трощать меблі, не прибирають у кімнатах, вибивають двері, зухвало розмовляють з працівниками гуртожитку, смітять, конфліктують з українськими студентами (особливо з дівчатами), які багаторазово визивали поліцію до гуртожитку, щоб вгамувати іноземців. Також у гуртожитку проживає велика кількість невідомих людей, які не є студентами інституту. Вони оплачують своє проживання Сердюкову К.Г. та Куделко В.Е. готівкою. В гуртожитку створені конфліктні умови для проживання студентів громадян України. Студенти громадяни України проживають в гірших побутових умовах ніж іноземні студенти та особи, які не навчаються в інституті. Конфліктні ситуації у гуртожитку вирішуються керівництвом інституту упереджено та формально по відношенню до студентів громадян України. Іноземні студенти платять хабарі керівництву за порушення правил проживання у гуртожитку.
працівниками відділення підготовки іноземних громадян, заступником директора Куделко В.Е. здійснюється підробка підписів науково-педагогічних працівників у відомостях, залікових книжках, іншій навчальній документації у зв’язку з відмовою викладачів виставляти оцінки студентам, слухачам підготовчого відділення, які не приймають участі в освітньому процесі та відсутні на контрольних заходах.
навчальні аудиторії 4 поверху використовуються не за призначенням. Кожну суботу та неділю проводяться заходи математичним клубом «Евріка» (приватна фірма). Керівник математичного клубу «Евріка» Аринкіна Олена Лазарівна. Оплата за навчання сплачується готівкою без видачі документів. Орендна плата за передані приміщення нижча за витрати, які несе інститут. Дохід директора від такої діяльності становить 50 000 грн. на місяць.
Сердюков К.Г. оформлював на роботу осіб, які проживають і працюють в інших містах України і не можуть фізично знаходитися на робочому місці. Нараховується заробітна плата особам, які фактично не працюють в інституті (Павліченко Володимир Миколайович (Управління Служби безпеки України у Харківській області, старший оперуповноважений з ОВС Головне управління ДФС у Харківській області), Шевченко Валерій Анатолійович, Золотарьов Сергій Васильович (Депутат, Дергачівська районна рада Харківської області), Цибулько Дмитро Іванович (Сумська область, Тростянецька міська рада, начальник відділу з питань економічного розвитку, залучення інвестицій та міжнародної діяльності), Вусик Оксана Вікторівна, Заїка Юлія Андріївна, Радько Дмитро Володимирович). Керівник відділення підготовки іноземних громадян Понікарьова В.Г. фактично не виконує роботу відповідно до основної посади, але виконує навчальне навантаження за себе та заступника директора Куделко В.Е. Директор Сердюков К.Г. та заступник директора Куделко В.Е. фактично не виконують навчальне навантаження, передбачене відповідно до посад за внутрішнім сумісництвом, воно виконується іншими викладачами інституту безоплатно.
Сердюков К.Г. здійснював ремонт в гуртожитку за кошти студентів без належно оформлених документів та в головному корпусі (панно на стінах, штори в актовій залі, люстри) без документального оформлення.
Сердюковим К.Г. розповсюджується інформація про відкриття Тростянецького навчально-консультаційного пункту Харківського інституту фінансів Київського національного торговельно-економічного університету, який не передбачений нормативними документами інституту і заборонений законодавством України, що вводить в оману користувачів освітніх послуг і псує імідж Київського національного торговельно-економічного університету. У планах відкриття такого ж пункту у м. Лозова та інших.
04.09.2019 року о 12.50 була проведена Вчена Рада інституту, з усіма порушеннями, де були присутні тільки 12 осіб. Інші члени були виведені з числа членів ради наказом директора, бо це люди, які могли суперечити політиці директора. Питання щодо реорганізації шляхом приєднання було звісно прийнято. Секретар Вченої ради не має вченого ступеню та не обирався її членами. Це дуже збентежило членів вченої ради, яких просто «викинули», а також весь колектив. На Вчені Раді Сердюков К.Г., говорив, що рішення щодо приєднання вже вирішено та погоджено, що відповідальність за таку ситуацію, що склалася в інституті несе не він один, а й Мазаракі А.А. Відповідаючи на запитання студентів, стосовно подальшого навчання, призначення керівників дипломних робіт, корпусу для навчання брехав та викручувався, говорячи, що вони не втратять своїх керівників тощо. Хоча по факту вони вже звільнені їм або звільнилися самі не бажаючи працювати з такою людиною та в такій обстановці. Бо більшість є порядними людьми, яким просто соромно.
у приватних розмовах та підтримці рішення про реорганізацію Сердюков К.Г. намагається ухилитися від відповідальності за створений безлад, борги у навчальному закладі та перекласти всі проблеми на Вас особисто та університет або «бабушку Капу», а сам «зникнути» про що неодноразово говорив.
також у планах Сердюкова К.Г. продати будівлю інституту, що як Ви знаєте, знаходиться у центрі та «наварити» багато грошей. Він говорить, що залучає до цього процесу «кришу» та поважних осіб, які його прикриють та дадуть змогу все це здійснити.

Прошу розібратися з цим питання.

З повагою,

Олег Петров

Галян Надія, Міністерство внутрішніх справ України

1 Attachment

[Subject only] RE: Інформаційний запит - Порушення закону директором інституту

показати цитоване