Порядок видачі паспорта громадянина України у формі картки

Доброго дня!

Благодійна організація «Благодійний Фонд «Право на Захист» (далі – БФ «Право на Захист») користується нагодою, щоб висловити Вам наші щирі запевнення у глибокій повазі.

БФ «Право на Захист» – українська неурядова організація, діяльність якої спрямована на забезпечення захисту і дотримання прав людини внутрішньо переміщених осіб (далі - ВПО) та осіб, що постраждали від конфлікту.

В рамках проекту «Надання багатогалузевої гуманітарної допомоги постраждалому від конфлікту населенню Східної України» який реалізується БФ «Право на захист» за підтримки Європейської комісії в рамках цивільного захисту і гуманітарної допомоги Європейського союзу та за підтримки Агентства ООН у справах біженців (УВКБ ООН), здійснює постійний моніторинг прав ВПО на території Донецької та Луганської областей.

Відповідно до інформації, яка міститься на Вашому офіційному веб-сайті, щодо порядку видачі паспорта громадянина України у формі картки по досягненню 14-річного віку (вперше), якщо заявник не отримував довідку ВПО та має зареєстроване місце проживання на території Донецької або Луганської області, де органи державної влади не здійснюють свої повноваження, документи, необхідні для оформлення паспорта необхідно подавати до будь-якого територіального підрозділу Головного управління ДМСУ в Донецькій області та відповідно Управління ДМСУ в Луганській області, який здійснює свої повноваження.

До того ж, на Вашому офіційному веб-сайті (https://cutt.ly/ScQxvj2) зазначено наступне щодо порядку видачі паспорта громадянина України у формі картки по досягненню 14-річного віку (вперше):

«Якщо Ви маєте довідку про взяття на облік ВПО – до територіального підрозділу ДМС, а також центрів надання адміністративних послуг (ЦНАП), центрів обслуговування «Паспортний сервіс» ДП «Документ» за місцем фактичного проживання, яке зазначене у довідці;

[…]

Якщо Ви проживаєте на тимчасово окупованій території України АР Крим або м. Севастополь документи, необхідні для оформлення паспорта Ви можете подавати до будь-якого територіального підрозділу ДМС, а також ЦНАП, центрів обслуговування «Паспортний сервіс» ДП «Документ» за місцем звернення.»

Враховуючи вищевикладене, керуючись ст. 1, ч. 2 ст. 5 та п.1 ч. 1 ст. 12 Закону України «Про доступ до публічної інформації» просимо надати інформацію щодо:

1) Яка норма права регулює порядок видачі паспорта громадянина України у формі картки по досягненню 14-річного віку (вперше) особі, яка не отримувала довідку ВПО та має зареєстроване місце проживання на території Донецької або Луганської областей, де органи державної влади не здійснюють свої повноваження,

2) Чи має право така особа звернутися за відповідною адміністративною послугою до ЦНАП. У випадку, якщо особа наділена таким правом, то в який саме ЦНАП вона має право звернутися?

3) Яка норма права регулює порядок видачі паспорта громадянина України у формі картки по досягненню 14-річного віку (вперше) особі, яка має довідку ВПО та має зареєстроване місце проживання на території Донецької або Луганської областей, де органи державної влади не здійснюють свої повноваження,

З повагою,

Руслан Романів,
правовий аналітик БФ "Право на захист"