Пологові будинки м.Львова

Доброго дня!

Своє прохання-пропозицію адресую Міністерству охорони здоров"я, з метою запобігання корупції в медичній сфері, а зокрема у пологових будинках м.Львова та області. За останніх 5років народжувала двічі, і при цьому в різних пологових будинках м.Львова. Ситуація всюди одинакова. Можу конкретно розповісти про розцінки медичних послуг, що існують в роддомах, кошти за які проходять далеко повз Державний бюджет, і що мене дуже турбує.
Отже, щоб виносити дитинку протягом вагітності потрібно здати немало аналізів кожних 2-3тижні, за першу і другу вагітність на аналізи я потратила 2000грн.за кожну з них. Це якщо вагітність протікає без паталогій.На аналізи скеровують в приватні лабораторії, кажуть, що немає реакривів, за що отримують відкати. До цього ж 3-4 рази потрібно зробити УЗД - це ще плюс 600грн. (УЗД в нас коштує від 150грн. не залежно чи це приватний кабінет чи державний).
Тепер основні розцінки. Найдешевші пологи коштують від 300дол., це якщо пологи вдень і попадаєш на зміну лікаря, з яким домовляєшся попередньо., а якщо лікар приїхав серед ночі і ще пологи важкі, то від 500дол. Якщо дитина народжується не природнім шляхом, а з хірургічним втручанням, то від 1000дол. Це я говорю про лікаря, що приймає пологи. Додатково акушерка 500грн., санітарка 100-200грн., педіатр 500грн., анастезія при потребі- 1000грн. При поступленні на пологи самостійно потрібно закупити всі медикаменти, і навіть миючи засоби для прибирання палати іт.д.- це 300грн. Під час перебування в післяродовій палаті, кожен день міняється зміна лікарів і кожен з них щось від тебе вимагає по новому, інакше навіть ніхто не подивиться в твою сторону, це плюс 200-300грн. Далі при виписці за кожну довідку потрібно дати по 50грн.та медсестрі що виносить батькові дитину 100-200грн.або квіти, цукерки та пляшку. Палати наприклад в нашому Львівському медінституті, де я народжувала вдруге, існують платні 300грн. за кожне ліжко, де по три матері в палаті та безкоштовні по 6 матерів в палаті. Саме цікаве, що торгують цими платними ліжками навіть самі прості санітарки, які завозять матерів з родзалу в палати, оскільки з платними палатами проблема- їх не вистачає, тому санітарки нібито знаходять спеціально для вас вільне ліжко, за що зверху беруть ще плюс 100грн., а вже нібито офіційних 300грн. на наступний день збирає невідома "тьотка".
Ще один момент, що мене обурив це прибирання та харчування. Дуже цікаво, які кошти виділяються на харчування матерів, бо дають зранку, в обід та на вечерю пісну кашу, шматочок хліба з маслом та чай невідомого походження і все, кожен день те саме, сумніваюсь що це затверджений державою раціон.Більшості матерям приносять їжу рідні та знайому, але мене більше турбують ті, кому нікому щось принести, а таких матерів там багато. А вижити на цих харчах годуючи дитину мало хто зможе.
Щодо прибирання, то це жах повний, жодна санітарка навіть руки в відро не опустить, а розливає воду по підлозі після чого розвезе ще більше пил по всій палаті, чим дихають маленькі діти. Раковини жодного дня не прибирались. В холодильник медпрацівники носять свої продукти цілодово хто що хоче. Саме цікаво, що по палатах, де лежать маленькі діти- ходять продавати іграшки, книжки, дитяче харчування і т.д., а це люди невідомо з якими хворобами без масок, без халата і ніхто їм цього не забороняє, напевно комусь це вигідно..... Мені доводилось виганяти їх самій в присутності лікарів в коридорі, які на цей випадок промовчали.
Одним словом свавілля повне. Я думала що це в Перенотальному центрі такі порядки, коли народжувала перший раз, але народжуючи вдруге в Медінституті, й спілкуючись по цій темі з іншими батьками на форумах, зрозуміла остаточно, що це ціла система, проти якої ніхто з батьків водиночку не піде, оскільки йдеться про життя і здоров"я її найціннішого-дітей.
Отже, кожна мама, яка виношує та народжує дитину без ніяких ускладнень повинна мати мінімум 8000грн.це при нормальній вагітності та пологах, при ускладненнях- 12-15000грн. Жодна копійка з цих коштів не йде на відновлення цих жахливих палат,на ремонт самої лікарні, і зокрема в держбюджет і т.д. Порядку та дисципліни там ніякої, кожен заробляє, як тільки зможе з кого здерти.
Я впевнена, що мої слова підтвердить кожна поважаюча себе мама. Та й зокрема зовсім не важко мої слова перевірити, хто цього дуже захоче.
Тому, пропоную поспілкуватись з матерями по всій Україні і Ви дізнаєтесь ще багато цікавішого, та впроваджуйте рішучі реформи в цій сфері. Планую народжувати ще одну дитину, надіюсь, що щось до цього часу зміниться, навіть згідна отримати зрозумілі і чіткі розцінки за медичні послуги, оплатити їх офіційно в касі, знаючи куди ці кошти підуть,натомісь отримати належний сервіс, а не платити безкінечно всім охочим хабарі за безпорядок. Тим людям, які не мають можливості оплатити більш високий сервіс, створити комфортні умови на правах пільг, а то вони позичають, віддають останнє, а все одно не будуть ризикувати своїми дітьми.

Наперед вдячна!!!

З повагою,

Оксана. м.Львів

Оксана залишив(-ла) коментар ()

Кому знайома дана ситуація в медицині - долучайтесь та змінюймо Україну разом!!!

Link to this

Від: Дукмас Наталя
Міністерство охорони здоров'я

Посилання

Анастасія залишив(-ла) коментар ()

Готова підписатися під кожною стрічкою авторки запиту, адже я мама 3 дітей, народжувала на Джамбула, В Медінституті та на Батальній. Я би сказала, що в окремих випадках ціни навіть є вищими. Зараз я на сьомому місяці, чекаю наступну дитину, і з острахом очікую наступних пологів

Link to this

Галина залишив(-ла) коментар ()

Підтримую!!! У Львові ситуація просто жахлива! Батальна розвалена, інші пологові періодично закривають на миття і тоді залишається два з трьох...Кажуть, на Джамбула стоять ліжка навіть в коридорах часом...в Медінституті умови страшні, якщо не вдається потрапити в платну палату! І в цей же час ти маєш дати 500 доларів по курсу 20 грн за долар лікареві, щоб в цьому гадюшнику народити дитинку свою, і то ще не факт, що всі живі-здорові потім будуть...Давно пора зробити пологи офіційно платними, робити ремонти і закупляти обладнання хороше, а лікарів, про яких багато поганих відгуків, позбуватися і заміняти кращими(зараз весь колектив Батальної намагається десь прилаштуватися, поки її розвалини поростають грибком, плюс випускники кожного року шукають роботу)

Link to this

Ігор залишив(-ла) коментар ()

Абсолютно згідний з автором цього запиту. Моїй дружині теж незадовго народжувати у Львові третю дитину методом КР. Уся відвага про одноосібну боротьбу з корупцією зникає коли йдеться про здоровя дитини чи породілі.
Пропоную, нехй держава теж видає якусь одноразову матеріальну допомогу пологовому будинку, і премію мед. персоналу до якого звернулась жінка (за кожну окремо) для народження дитини. Тоді буде здорова конкуренція, відповідні умови та сервіс, зникне корупційна складова.
Ситуація доведена до абсурду коли кожну копійку батьки мають витратити на немовля, а віддають часто останнє тим хто покликаний допомогати...

Link to this

solomiya залишив(-ла) коментар ()

Оксана доброго дня! хотіла б звами звязатись!!! Якщо можна було ваші контакти!! ви дуже мені потрібна!!!

Link to this

Марта залишив(-ла) коментар ()

Доброго дня! Запис Оксани був зроблений в 2014 році, вже Слава Богу 2016 рік, а змін як не було так і не видно!!!! Я особисто була на підтримці в пологовому відділені мед.інститута і бачила як лікарі відкрито говорили скільки вони хочуть грошей за зроблену ними операцію, грунтуючись по цінам приватних лікарень.А умови палат жахливі.Ясна річ куди ідуть гроші, враховуючі шикарні машини на яких лікарі роз'їджають. Я немаю звички рахувати чиїсь доходи,але в цьому випадку необхідно робити офіційне страхування, а не безкоштовне в лапках.В майбутньому планую роди тому відгук після них ще обовязково залишу. Хоча мене вже зараз думка про умови і ставлення лікарів вводить в жах.

Link to this