Податкові пільги/знижки при медичних витратах

Нам невідомо, чи відповідь на цей запит була інформативною. Якщо ви Пересічний Громадянин, будь ласка, авторизуйтесь і вкажіть, наскільки успішним був запит.
Пересічний Громадянин

Е-ЗАПИТ/ЗАЯВА щодо роз*яснення застосування податкового законодавства з питання пільг при придбанні лікарських засобів та оплаті медпослуг

Відповідно до п.166.3 ПКУ платник податку має право включити до податкової знижки у зменшення оподатковуваного доходу платника податку за наслідками звітного податкового року ... такі фактично здійснені ним протягом звітного податкового року витрати:
- суму коштів, сплачених платником податку на користь _закладів_ охорони здоров'я для компенсації вартості платних послуг з лікування такого платника податку або члена його сім'ї першого ступеня споріднення, у тому числі для придбання ліків (донорських компонентів, протезно-ортопедичних пристосувань, виробів медичного призначення для індивідуального користування інвалідів), а також суму коштів, сплачених платником податку, визнаного в установленому порядку інвалідом, на користь протезно-ортопедичних підприємств, реабілітаційних установ для компенсації вартості платних послуг з реабілітації, технічних та інших засобів реабілітації, наданих такому платнику податку або його дитині-інваліду у розмірах, що не перекриваються виплатами з фондів загальнообов'язкового державного соціального медичного страхування, крім: ... (пп.166.3.4).

При цьому згідно п.1 розділу ХІХ "Прикінцеві положення" ПКУ
підпункту 166.3.4 набирає чинності з 1 січня року, наступного за роком, у якому набере чинності закон про загальнообов'язкове державне соціальне медичне страхування.
Подібні законопроекти були внесені ще влітку 2016р., однак поки що не були розглянуті навіть у першому читанні
основний - http://w1.c1.rada.gov.ua/pls/zweb2/webpr...
альтернативний - http://w1.c1.rada.gov.ua/pls/zweb2/webpr...

Натомість з 1 січня набирають чинності закони про медичну реформу, в т.ч. Закон №2168-УІІІ "Про державні фінансові гарантії медичного обслуговування населення" та Закон №2206-УІІІ "Про підвищення доступності та якості медичного обслуговування у сільській місцевості"

Керуючись Законом "Про доступ до публічної інформації", ст.5 Закону "Про звернення громадян" та відповідними положеннями ПКУ,
ПРОШУ надати роз*яснення з наступних питань:
? з якої дати діє пп.166.3.4 ПКУ або пояснити невизнання Законів №2168-УІІІ, №2206-УІІІ тощо "законом про загальнообов*язкове державне соціальне медичне страхування"
? чи стосується пп.166.3.4 тільки витрат, здійснених у державних/комунальних закладах охорони здоров*я, чи у юр-особах будь-якої форми власності (з урахуванням визначення у ст.3 Закону "Про основи охорони здоров*я" - в редакції з 06.11.2017)
? чи можуть бути враховані до податкової пільги/знижки (та в якому розмірі) суми витрат платника податків на придбання лікарських засобів у приватних аптечних закладах та яке призначення надходжеть 7% ПДВ від продажу лікарських та інших фарма препаратів

Заздалегідь вдячний за роз*яснення, Пересічний Громадянин

Publicinfo, Державна фіскальна служба України

1 Attachment