Питання,щодо законності будівництва підприємства з переробки ТПВ

Нам невідомо, чи відповідь на цей запит була інформативною. Якщо ви Доманчук Оксана Василівна, будь ласка, авторизуйтесь і вкажіть, наскільки успішним був запит.
Доманчук Оксана Василівна

Доброго дня!

На підставі статей 1, 13, 19, 20 Закону України «Про доступ до публічної інформації» від 13 січня 2011 року, які надають право звертатись із запитами до розпорядників інформації щодо надання публічної інформації, прошу надати наступну інформацію (наступні документи):1)Чи при планувані будівницва було враховано розу вітрів?2)ЧИ Дотримано при плануванні будівництва норми ДБН В.2.4-2-2005Діє з 01.01.2006
Інформація про ДБН В.2.4-2-2005:Затверджено: Держбуд України, наказ від 17.06.2005р. №101. Пункти 2.4 абз. 3, 2.6, 3.22, 3.23, 3.24 зазначених норм чинні з 01.06.2006р.. На зміну в частині проектування «Инструкции по пректированию и эксплуатации полигонов твердых бытовых отходов».
Зміна № 1 чинна з першого числа місяця, що настає через 90 днів з дня її опублікування в офіційному друкованому виданні Міністерства «Інформаційний бюлетень Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України»: наказ Мінрегіон від 06.06.2016 р. № 138 ( дивіться окремо в базі)

ДБН В.2.4-2-2005 Полігони твердих побутових відходів. Основні положення проектування представлений в розділах:
Нормативні документи з будівництва
В. ТЕХНІЧНІ нормативні документи (НД). Технології виробництва
В 2. Об'єкти будівництва та промислова продукція будівельного призначення
В 2.4. Гідротехнічні, енергетичні та меліоративні системи і споруди, підземні гірничі виробки,а саме,доцільності розміщення вказаного підприємства переробки ТПВ на відстані 437 м від жилих будинків осіб,постраждалих,внаслідок аваріі на ЧАЄС?4)Чому при плануванні будівництва,не було проведено державну екологічну експертизу?
Селище Вільча у Вовчанському районі Харківської області було створено у 1992 році з метою відселення осіб, які простраждали внаслідок аварії на Чорнобильській АЕС, з небезпечних територій на території зі сприятливою системою навколишнього середовища. Через це переважну більшість жителів нашого селища складають люди, здоров'ю яких був нанесений нищівний удар. Вони, навіть через десятки років після аварії, вимушені постійно підтримувати свій стан здоров'я та знаходяться на обліку по різним захворюванням в селищній, районній та обласних лікарнях. З _1816____ мешканців селища __937____ мають статус осіб, які постраждали внаслідок чорнобильської катастрофи, в тому числі __160___ дітей, __346___ осіб мають групи інвалідності. У селищі Вільча смертність від онкозахворювань в __3__ разів вище, ніж у інших жителів Вовчанського району. Також на території смт. Вільча розташований геріартричний пансіонат, де проживають __106__ осіб похилого віку. У зв'язку з цим громадськість Вільчанської селищної ради висловлює серйозне занепокоєння стосовно будівництва підприємства по переробці (сортуванню, зберіганню) твердих побутових відходів на місці колишнього цегляного заводу. Ця територія впритул наближена до нашого селища (орієнтовно 437м). Вовчанська міська рада, якій належить ця зімельна ділянка, винесла рішення передати її в оренду Харківській обласній державній адміністрації під цільове використання для будівництва вищезазначеного об'єкту. Жителів селища Вільча турбує, чи були враховані Вовчаснькою міською радою всі наслідки розміщення цього підприємства стосовно його впливу на навколишнє середовище та чи враховано особливий стан здоров'я жителів селища — інвалідів-чорнобильців. Влада України постійно підтримує постраждалих внаслідок аварії на Чорнобильській АЕС шляхом системи пільг, грошових компенсацій, вирішує проблеми щодо їх лікування та проживання на безпечних територіях. Тому ми звертаємось з проханням перевірити законність дій всіх органів місцевого самоврядування, які сприяли виділенню зазначеної земельної ділянки, передачі її під цільове використання та будівництву вищезазначеного об'єкту, а також доцільність розміщення цьго підприємства саме впритул до смт. Вільча. Просимо забезпечити безпечне проживання людей, які вже одного разу були вимушені покінути власні домівки внаслідок сташного екологічного стану навколишнього середовища. Також звертаємо Вашу увагу, що громадські слухання з приводу будівництва цього обє'єкту були проведені без участі представників громади смт. Вільча. Громада дізналася про це тільки зараз й одразу була проведена прозачергова сесія Вільчанської селищної ради, наслідком якої є цей лист. Просимо не допустити остаточного знищення жителів селища внаслідок відкриття підприємства по переробці (сортуванню, зберіганню) твердих побутових відходів впритул до території смт. Вільча.

З повагою,

Доманчук Оксана Василівна

Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України

2 Attachments

[ Email has no body, please see attachments ]

Татарінова Марина Олександрівна,

1 Attachment