Пістава для запиту персональних даних при перевірці зареєстрованих порушень Правил дорожнього руху на сайті МВС

Галина Уршуляк

Доброго дня!

На підставі статей 1, 13, 19, 20 Закону України «Про доступ до публічної інформації» від 13 січня 2011 року, які надають право звертатись із запитами до розпорядників інформації щодо надання публічної інформації, прошу надати наступну інформацію (наступні документи):

На сайті МВС за адресою https://bdr.mvs.gov.ua/ працює сервіс перевірки адміністративних правопорушень в галузі безпеки дорожнього руху зафіксованих в автоматичному режимі.

Щоб зробити запит і отримати дані користувач повинен надати номер РНОКПП, або серію та номер паспорта, або серію та номер посвідчення водія, або серію та номер постанови, або серію та номер свідоцтва про реєстрацію ТЗ.

Як відомо інформація щодо РНОКПП, паспортних даних, даних посвідчення водія відносяться до персональних даних.

У той самий час, згідно Постанови Кабінету Міністрів України від 21 жовтня 2015 р. № 835 «Про затвердження Положення про набори даних, які підлягають оприлюдненню у формі відкритих даних», інформація про зареєстровані порушення ПДР підлягає оприлюдненню у формі відкритих даних. Тобто, для їх отримання користувач не зобов'язаний надавати будь-яку додаткову інформацію про себе.

Прошу повідомити, на якій підставі для отримання відкритих даних на сайті МВС користувача зобов'язують надати номер РНОКПП, або серію та номер паспорта, або серію та номер посвідчення водія, або серію та номер постанови, або серію та номер свідоцтва про реєстрацію ТЗ.

З повагою,

Галина Уршуляк

Відділ забезпечення доступу до публічної інформації НПУ,

1 Attachment