Пільги на харчування

Нам невідомо, чи відповідь на цей запит була інформативною. Якщо ви Людмила Линник, будь ласка, авторизуйтесь і вкажіть, наскільки успішним був запит.

Доброго дня!

На підставі статей 1, 13, 19, 20 Закону України «Про доступ до публічної інформації» від 13 січня 2011 року, які надають право звертатись із запитами до розпорядників інформації щодо надання публічної інформації, прошу надати наступну інформацію (наступні документи):

не отримала повної відповіді на свій запит, тому уточню запитувану інформацію.
Так, організація харчування дітей у комунальних навчальних закладах, що належать територіальним громадам, дійсно покладено на органи місцевого самоврядування (п. 1 Порядку надання послуг з харчування дітей у дошкільних, учнів у загальноосвітніх та професійно-технічних навчальних закладах, операції з надання яких звільняються від обкладення податком на додану вартість, затвердженого постановою КМУ від 02.02.2011 р. № 116).
Пунктом 5 цього Порядку визначено коло пільгових категорій дітей, для яких в загальноосвітніх навчальних закладах денної форми навчання здійснюється харчування за рахунок бюджетних коштів .
Але цим же пунктом Порядку передбачено, що за рішенням педагогічної ради навчальний заклад може звільнити від плати за харчування вихованців груп продовженого дня (у відсотках чисельності групи за списком):
- 10 - у повному обсязі;
- 15 - на половину вартості.

В зв’язку з цим виникає питання, як саме відбувається таке звільнення?
1. Пільгові категорії дітей, перелічені в абзацах 2-5 Порядку, харчуються за рахунок бюджету і вдень (під час уроків) і в групі продовженого дня? Чи ці категорії дітей харчуються безкоштовно тільки вдень, а на "продльонці" оплачують?
2. З якої категорії дітей педрада обирає кого звільнити: з тих, що перелічені в абз. 2-5 п. 5 Порядку чи визначає їх на власний розсуд?
3. Чи має педрада визначатись з пільговиками не виходячи за межі кошторису (бюджетних коштів) на це харчування чи навпаки - такі кошти мають плануватись з урахуванням рішень педради?
В постанові № 116 немає вказівок що для ОМС вона має рекомендаційний хапрактер, а отже пердрада має право на звільнення учнів від плати за харчування в межах визначених обсягів, а ОМС має врахувати її думку? Жордного спростування нормам постанови № 116 в ЗУ "ПРо освіту" чи в ЗУ "Про місцеве самоврядування в Україні" я не знаходжу.

З повагою,

Людмила Линник

Від: Міністерство освіти і науки
Міністерство освіти і науки України

 

 

Міністерство освіти і науки України

 

Наша адреса:

[email address]

 

Посилання