Перевірка № 2157240

Нам невідомо, чи відповідь на цей запит була інформативною. Якщо ви Андрій Вірастюк, будь ласка, авторизуйтесь і вкажіть, наскільки успішним був запит.
Андрій Вірастюк

Доброго дня!

З 19.11.2019 по 20.11.2019 посадові особи ОМУ ГУ ДСНС України в Одеській області здійснили позаплановий захід державного нагляду (контролю) щодо додержання та виконання вимог законодавства у сферах цивільного захисту, пожежної і техногенної безпеки з боку ЖБК «ФРАНЦУЗЬКИЙ БУЛЬВАР-БІЛДІНГ» (код ЄДРПОУ: 32622948) на підставі Доручення Прем'єр-міністра України про перевірку суб'єктів господарювання у відповідній сфері у зв'язку з виявленими системними порушеннями та/або настанням події, що має значний негативний вплив на права, законні інтереси, життя та здоров'я людини, захист навколишнього природного середовища та забезпечення безпеки держави; джерело інформації: https://inspections.gov.ua/inspection/vi...

За результатами проведеного заходу державного нагляду (контролю) був складений акт від 20.11.2019 № 457 та виданий припис від 22.11.2019 № 196 про усунення виявлених порушень (усунення порушень мало б відбутися до 01.07.2020).

04.09.2020 посадовою особою Приморського РВ у м. Одесі ГУ ДСНС України в Одеській області був складений акт від 04.09.2020 № 50 в якому зафіксовано невиконання припису від 22.11.2019 № 196 й зафіксовані порушення, що впливають на ризик виникнення надзвичайної ситуації, аварії чи пожежі та можуть спричинити загрозу життю та здоров'ю людей, і які за своїм характером є триваючими — ці порушення вперше офіційно зафіксовані в акті від 16.01.2018 № 4; джерело інформації: https://inspections.gov.ua/inspection/vi...

Згідно із ч. 7 ст. 7 Закону України від 05.04.2007 № 877-V «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності» на підставі акта, складеного за результатами здійснення заходу, в ході якого виявлено порушення вимог законодавства, орган державного нагляду (контролю) за наявності підстав для повного або часткового зупинення виробництва (виготовлення), реалізації продукції, виконання робіт, надання послуг звертається у порядку та строки, встановлені законом, з відповідним позовом до адміністративного суду.

У ст. 66 Кодексу цивільного захисту України передбачено, що центральний орган виконавчої влади, який здійснює державний нагляд у сфері техногенної та пожежної безпеки, здійснює державний нагляд (контроль) шляхом проведення планових та позапланових перевірок відповідно до закону.

Відповідно до ч. 2 ст. 68 Кодексу цивільного захисту України у разі встановлення порушення вимог законодавства у сфері техногенної та пожежної безпеки, що створює загрозу життю та здоров'ю людей, посадові особи центрального органу виконавчої влади, який здійснює державний нагляд у сферах техногенної та пожежної безпеки, звертаються до адміністративного суду щодо застосування заходів реагування у вигляді повного або часткового зупинення роботи підприємств, окремих виробництв, виробничих дільниць, агрегатів, експлуатації будівель, споруд, окремих приміщень, випуску та реалізації пожежонебезпечної продукції, систем та засобів протипожежного захисту у порядку, встановленому законом.

Пунктом 1 частини 1 статті 70 Кодексу цивільного захисту України встановлено, що підставою для звернення центрального органу виконавчої влади, який здійснює державний нагляд у сфері техногенної та пожежної безпеки, до адміністративного суду щодо застосування заходів реагування у вигляді повного або часткового зупинення роботи підприємств, об'єктів, окремих виробництв, цехів, дільниць, експлуатації машин, механізмів, устаткування, транспортних засобів є: недотримання вимог пожежної безпеки, визначених цим Кодексом, іншими нормативно-правовими актами, стандартами, нормами і правилами.

Відповідно до ст. 34 Конституції України, кожен має право вільно збирати, зберігати, використовувати і поширювати інформацію усно, письмово або в інший спосіб — на свій вибір.

Згідно зі ст. ст. 5, 20 Закону України від 02.10.1992 № 2657-XII «Про інформацію» кожен має право на інформацію, що передбачає можливість вільного одержання, використання, поширення, зберігання та захисту інформації, необхідної для реалізації своїх прав, свобод і законних інтересів. Будь-яка інформація є відкритою, крім тієї, що віднесена законом до інформації з обмеженим доступом.

На підставі вищевикладеного, керуючись ст. ст. 1, 13, 19, 20 Закону України від 13.01.2011 № 2939-VI «Про доступ до публічної інформації» —

ПРОШУ:

1.) Надати мені інформацію про дату фактичного (або запланованого) звернення ГУ ДСНС України в Одеській області з позовом до адміністративного суду щодо застосування заходів реагування, відповідно до положень Кодексу цивільного захисту України та Закону України від 05.04.2007 № 877-V «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності», з метою недопущення виникнення надзвичайної ситуації, аварії чи пожежі, що можуть призвести до загибелі та травмування громадян, пошкодження та знищення приватного майна

З повагою,
Андрій Вірастюк

Бойко Наталія Григорівна,

4 Attachments

261-15587/261-3 Ťæ: 23.10.2020

261-15587/261-3 Ťæ: 23.10.2020

:

æ ˦ Ԧ ͦΦ Ħ " -¦Ħ"

צ Ħ

[ Повідомлення сайту: вищенаведений текст неправильний закодований, тож невідомі символи було вилучено.]

Романенко Олександр,

1 Attachment