Перетин пункту пропуску "Шегині" (Повторний запит)

Нам невідомо, чи відповідь на цей запит була інформативною. Якщо ви Віталій, будь ласка, авторизуйтесь і вкажіть, наскільки успішним був запит.

3 жовтня 2017 року я за допомогою сайту «Доступ до правди» надіслав запит з проханням надати мені перелік осіб, у тому числі народних депутатів, які 10 вересня 2017 року незаконно перетнули український кордон на пункті пропуску"Шегині". На кого із них уже складені адмінпротоколи про незаконний перетин держкордону

Проте, у відповіді від 9 жотвня 2017 року за вих.№ 27/Т-333, у наданні інформації мені було відмовлено. Не погоджуючись з таким твердженням, вважаю за належне зазначити наступне.

Звертаю Вашу увагу, що Закон «Про доступ до публічної інформації» передбачає обов’язок розпорядника надавати інформацію, що становить суспільний інтерес (ч. 2 ст. 6 Закону. Це також передбачено ст. 29 Закону «Про інформацію». Більше того, запитувана інформація стосується публічних осіб і резонансних подій в масштабі всієї країни.

Крім цього, ч. 2 ст. 6 закону України «Про доступ до публічної інформації» передбачає, так званий трискладовий тест, виконання вимог якого також є обов'язковим, аби обмеження було обґрунтованим і законним. Саме він зобов'язує розпорядників аналізувати, в чому полягає небезпека поширення запитуваної інформації, чи переважає право громадськості знати чи право особи на «закриття». Цього у відповіді немає. Відповідно, вона не є обґрунтованою і не відповідає нормам ст. 22 закону про доступ, яка визначає всі умови для легітимного, правового обмеження права на доступ.

Право на публічну інформацію гарантоване Законом «Про доступ до публічної інформації». Вільний доступ до публічної інформації є одним із головних принципів громадянського суспільства.

Державна прикордонна служба України позиціонує себе як орган, який є близьким до народу та не порушує права громадян, не повинна відмовляти у інформації, яка є суспільно необхідною та відкритою відповідно до Закону «Про доступ до публічної інформації».

Таким чином, керуючись Законом України «Про доступ до публічної інформації» від 13 січня 2011 року, повторно прошу надати наступну інформацію:

Надати перелік осіб, у тому числі народних депутатів, які 10 вересня 2017 року незаконно перетнули український кордон на пункті пропуску"Шегині". На кого із них уже складені адмінпротоколи про незаконний перетин держкордону?

Звертаю Вашу увагу, що у даному випадку відмова у наданні інформації є порушенням мого права, гарантованого законодавством. За такі дії розпорядника передбачена адміністративна відповідальність, яка покладається на винну особу, тобто працівника розпорядника (ст. 212-3 Кодексу про адміністративні правопорушення).

У випадку ненадання запитуваної інформації, я буду змушений звернутись до відповідних органів за захистом мого права на інформацію та притягнення винних осіб до відповідальності.

З повагою
Віталій Тараненко.

Адміністрація Державної прикордонної служби України

2 Attachments