Перерахунок пенсій прокурорам-пенсіонерів та його порядок

Мєдвєдєв Сергій Іванович

Доброго дня!

Протягом останнього року Конституційним Судом України були прийняті рішення № 7-р(ІІ)/2019 від 13 грудня 2019 року та № 6-р/2020 від 26 березня 2020 року, якими відновлені права як працюючих прокурорів на отримання встановленої Законом України "Про прокуратуру" винагороду – заробітну плату, так і права на отримання (перерахунок) пенсійного забезпечення прокурорів-пенсіонерів, встановлені цим же законом.

Не зважаючи на встановлену відповідальність за невиконання рішень судів і, особливо, за невиконання рішень Конституційного Суду, жодний керівник Вищого органу Виконавчої Влади, як і сам цей орган, жоден міністр КМУ не прийняв жодного дієвого рішення на виконання судових рішень та поновлення порушених прав пенсіонерів прокуратури, в тому числі і моїх.

Крім цього у вересні 2020 року керівництвом Пенсійного фонду України надіслано запит до Офісу Генерального прокурора щодо можливого збільшення з 11.09.2020 розміру заробітної прати прокурорів обласних прокуратур та спеціалізованих прокуратур у військовій та оборонній сфері задля прийняття самими відповідного рішення щодо наявності/відсутності підстав для перерахунку пенсій.

Задля належного та предметного захисту пенсійних прав, як спільноти пенсіонерів органів прокуратури, так і прокурорами пенсіонерами одноосібно, в рамках Законодавства України для зверненням із заявами, в тому числі колективними, - до ДБР про злочини за фактом невиконання судових рішень (Конституційного Суду України № 7-р(ІІ)/2019 від 13 грудня 2019 року, № 6-р/2020 від 26 березня 2020 року, рішення Адміністративних судів, зокрема по справі 826/8546/18); - до окружних адміністративних судів з позовними заявами; - міжнародних інституцій (Європейського Суду з Прав Людини (ЄСПЛ) та Консультативної ради європейських прокурорів (КРЄП)), тощо:

На підставі статей 1, 13, 19, 20 Закону України «Про доступ до публічної інформації» від 13 січня 2011 року, які надають право звертатись із запитами до розпорядників інформації щодо надання публічної інформації, прошу надати наступну інформацію (наступні документи):

1. З якої дати та на підставі якого рішення /наказу, розпорядження, тощо/ Генерального прокурора керівництво обласних прокуратур зобов'язано надавати пенсіонерам обласних прокуратур довідки про розмір заробітної плати для перерахунку пенсії.

Надати копію відповідного рішення /наказу, розпорядження, тощо/.

2. На підставі якого рішення /наказу, розпорядження, тощо/ Генерального прокурора та з якої дати та керівництво обласних прокуратур зобов'язано надавати пенсіонерам окружних (районних, місцевих) прокуратур, які є структурними підрозділами обласних прокуратур, довідки про розмір заробітної плати для перерахунку пенсії.

Надати копію відповідного рішення /наказу, розпорядження, тощо/.

3. Повідомити дату відповіді Пенсійному Фонду України та надати перелік і копії документів, які направлені Офісом Генерального прокурора на запит керівництва Пенсійного фонду України, щодо підстав проведення перерахунку пенсій, як прокурорам-пенсіонерам обласних, так і окружних (районних, місцевих) прокуратур.

4. Дату, з якої підлягають перерахунку пенсії прокурорам-пенсіонерам обласних та окружних (районних, місцевих) прокуратур.

З повагою,

Мєдвєдєв Сергій Іванович

public, Генеральна Прокуратура України

1 Attachment