Перелік документів для перетину кордону заброньованим працівникам в період воєного стану

Нам невідомо, чи відповідь на цей запит була інформативною. Якщо ви Катерина, будь ласка, авторизуйтесь і вкажіть, наскільки успішним був запит.

Доброго дня!

На підставі статей 1, 13, 19, 20 Закону України «Про доступ до публічної інформації» від 13 січня 2011 року, які надають право звертатись із запитами до розпорядників інформації щодо надання публічної інформації, прошу надати наступну інформацію (наступні документи):

Відповідно до п. 2.6 Постанови КМУ «Про затвердження Правил перетинання державного кордону громадянами України» №57 від 27.01.1995 року зі змінами (надалі – «Правила»): У разі введення на території України надзвичайного або воєнного стану право на перетин державного кордону, крім осіб, зазначених у пунктах 2-1 та 2-2 цих Правил, також мають інші військовозобов’язані особи, які не підлягають призову на військову службу під час мобілізації. Ця норма не поширюється на осіб, визначених в абзацах другому - восьмому частини третьої статті 23 Закону України "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію".
Керуючись зазначеним вище та роз'ясненням, що розміщене на офіційному сайті Державної прикордоної служби за посиланням: https://dpsu.gov.ua/ua/Peretinannya-derz..., така категорія військовозабов'язаних, що передбачена абз.1 частини 1 ст 23 Закону України "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію" як: « заброньовані на період мобілізації та на воєнний час за органами державної влади, іншими державними органами, органами місцевого самоврядування, а також за підприємствами, установами і організаціями в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України» мають право перетинати державний кордон у зв'язку із службовим відрядженням.
З метою правильного оформлення підверджуючих документів, які нададуть можливіть заброньованим, в порядку, встановленому постановою Кабінету Міністрів України від 03 березня 2022 р. № 194, працівникам здійснити безперешкодний перетин кордону, Просимо Вас, надати чіткий перелік документів, які вимагає Державна прикордона служба при перетині кордону у зв'язку з службовим відрядженням таких працівників до іншої країни, а також уточнити, протягом якого строку заброньовані працівники мають право перебувати за кордоном.
Також просимо уточнити, чи необхідно отримувати у Територіальних центрах комплектування та соціальної підтримки (надалі – «ТЦК та СП») додатково дозволи на перетинання працівниками підприємства, у випадку наявності погодженого комісаром такого ТЦК та СП Витягу з наказу Міністерства економіки України.

З повагою,

Катерина

Олена Франчик, Адміністрація Державної прикордонної служби України

1 Attachment