Перехід з пенсії за вислугу років на пенсію за віком

Анастас Гурченко

Доброго дня!

На підставі статей 1, 13, 19, 20 Закону України «Про доступ до публічної інформації» від 13 січня 2011 року, які надають право звертатись із запитами до розпорядників інформації щодо надання публічної інформації, прошу надати наступну інформацію (наступні документи):Прошу роз'яснити з якого часу особа набуває право на звернення до пенсійного фонду та переведенні на пенсію за віком при наступній ситуації:
2011 року по теперішній час особа отримує пенсію за вислугу років, як працівник поліції. 09.07.2020 року особою подано заяву про припинення виплати пенсії за вислугу років у зв’язку із досягненням пенсійного віку та бажанням призначити пенсію за віком відповідно до Закону №1058.
Відповідно до п. 1.8 Порядку затвердженого постановою правління ПФУ №22-1, особам, які одержують пенсію, призначену органами Пенсійного фонду за іншими законами, або допомогу, призначену органами соціального захисту населення, пенсія призначається з дати виникнення права на неї з урахуванням пункту 1.7 цього розділу.
Відповідно до п.2.8 Порядку №22-1, особи, які одержували пенсію від інших органів і звертаються до органів, що призначають пенсію, надають документ, що підтверджує розмір пенсії, строки її виплати та дату зняття з обліку за попереднім місцем отримання.
09.07.2020 року особою подано до пенсійного фонду заяву про припинення виплати пенсії за вислугу років (працівник поліції). Пенсію за липень 2020 року вже отримано. Чи має право особа подати заяву про перехід на пенсію за віком в липні 2020 та з якої дати буде призначену пенсію. Пенсійний вік - 60 років особа досягла 20 червня 2020 року. При умовному підрахунку розмір пенсії за віком майже в два рази більше.

З повагою,

Анастас

Пенсійний фонд України

1 Attachment

[ Email has no body, please see attachments ]