Пенсіонери органів прокуратури

Доброго дня!
Рішення Конституційного Суду України № 7-р(ІІ)/2019 від 13 грудня 2019, яким поновлено дію ч.20 ст. 86 Закону 1697-VII в первинній редакції, надає право пенсіонерам органів прокуратури, звертатися до пенсійних органів за перерахунком пенсії у зв’язку з збільшенням заробітної плати на рівні умов та складових заробітної плати відповідних категорій працівників, які проходять службу в органах і установах прокуратури.
Протягом п'яти місяців, з часу прийняття рішення Конституційним Судом України, понад п’ять тисяч пенсіонерів залишаються без перерахованих пенсій. Пенсіонери продовжують отримувати повідомлення про відмову в перерахунку пенсій.
Як вбачається з цих повідомлень, пенсійні органи для відмови в перерахунку пенсії посилаються на будь які придумані ними протиправні підстави, зокрема, на зворотну дію закону в часі, на пункт 7 постанови Уряду України № 1155 від 11 грудня 2019 року "Про умови оплати праці прокурорів" тощо.
Разом з тим в соціальних мережах розміщена відповідь заступника Міністра соціальної політики України В. Музиченко на звернення голови Союзу юристів України С. Піскуна щодо перерахунку пенсій пенсіонерам органів прокуратури. Із змісту відповіді вбачається, що перевірка звернення голови Союзу юристів України проводилася Мінсоцполітики спільно із Пенсійним фондом України на виконання доручення Секретаріату Кабінету Міністрів України від 24.04.2020 року №13916/0/2-20 у зв'язку з листом Офісу Президента України від 22.04.2020 № 47-01/65.
За змістом відповіді заступника міністра вбачається, що "перерахунок пенсій працівнику прокуратури проводиться на підставі довідки про заробітну плату (грошове забезпечення), виданої відповідним органом прокуратури, та за зверненням особи до органів Пенсійного фонду України відповідно до чинного законодавства з урахуванням Рішення".
Пенсіонери органів прокуратури суворо дотримуються саме такого порядку і звертаються до органів Пенсійного фонду України виключно із заявою про перерахунок пенсії з наданням оригіналу довідки про заробітну плату (грошове забезпечення) що враховується для перерахунку пенсії виданої відповідним органом прокуратури.
Тому на підставі статей 1, 13, 19, 20 Закону України «Про доступ до публічної інформації» від 13 січня 2011 року, які надають право звертатись із запитами до розпорядників інформації щодо надання публічної інформації, прошу надати наступну інформацію (наступні документи):
- про те чи направив Пенсійний фонд України за результатами перевірки звернення голови Союзу юристів України до головних управлінь Пенсійного фонду України розпорядчий документ про здійснення перерахунку пенсій пенсіонерам органів прокуратури відповідно до ч.20 ст. 86 Закону 1697-VII на підставі заяви особи про перерахунок пенсії і довідки про заробітну плату (грошове забезпечення) що враховується для перерахунку пенсії виданої відповідним органом прокуратури, з наданням відповідних документів.
- якщо станом на час розгляду розпорядником цього інформаційного запиту Пенсійний фонд України ще не направив до головних управлінь ПФУ такого розпорядчого документу, то чи планує Пенсійний фонд України направити до головних управлінь ПФУ такий розпорядчий документ, з наданням відповідних документів.

З повагою,

Володимир

Пенсійний фонд України

1 Attachment

[ Email has no body, please see attachments ]