Отримання установчих документів

Степан Берко

Доброго дня!

На підставі статей 1, 13, 19, 20 Закону України «Про доступ до публічної інформації» від 13 січня 2011 року, які надають право звертатись із запитами до розпорядників інформації щодо надання публічної інформації, прошу надати такі документи:

1) Статут чи інші установчі документи Державного видавництва "Преса України" Державного управління справами
2) Статут чи інші установчі документи Будівельного управління Державного управління справами
3) Статут чи інші установчі документи Державного підприємства "УКРІНВЕСТБУД"
4) Статут чи інші установчі документи Державного підприємства "Житомирський лікеро-горілчаний завод"
5) Статут чи інші установчі документи Державного підприємства «Науково-виробничий центр «Пріоритети»

З повагою,

Степан Берко

Феміда залишив коментар ()

Шановні читачі цього коменту!
Якщо Ви не отримали відповіді на Ваш публічний запит, то зверніть, будь-ласка, увагу на наступне.
За порушення строків надання відповіді на запит про надання публічної інформації передбачена адміністративна відповідальність посадових осіб.
Так, у частині 2 статті 212-3 Кодексу про адміністративні правопорушення встановлено: "Порушення Закону України "Про доступ до публічної інформації", а саме ненадання відповіді на запит на інформацію, ненадання інформації, неправомірна відмова в наданні інформації, несвоєчасне або неповне надання інформації, надання недостовірної інформації, - тягне за собою накладення штрафу на посадових осіб від двадцяти п’яти до п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян."
З чого потрібно почати для притягнення посадових осіб до відповідальності за порушення строків відповіді на публічний запит?
Почати слід із скарги до Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини. Саме Уповновадений (на сьогодні ним є Лутковська Валерія) за ч.1 п. 8-1 статті 255 Кодексу про адміністративні правопорушення є уповноваженим на складання протоколу про правопорушення у сфері доступу до публічної інформації, а точніше не сама Лутковська, а уповноважені особи її секретаріату або представники Уповноваженого. Більше можете почитати на сайті Лутковської - http://www.ombudsman.gov.ua/ua/page/info...
Вам достатньо написати офіційного письмового листа на адресу Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини (адреса: м. Київ, 01008, вул. Інститутська, 21/8), в якому вказати, що Вам своєчасно не надано відповідь на публічний запит і те що Ви просите притягнути винних осіб до відповідальності за цей факт. Слід також додати PrintScrn (скансторінку) публічного запиту і бажано повідомлення від державного органу про отримання публічного запиту (у разі наявності, але необов'язково).
Далі вже йде автоматом: Секретаріат запитує в державному органі про факт порушення строків надання відповіді на публічний запит. Складає протокол і подає його до суду, оскільки тільки суд може розглядати таку категорію справ (ст. 221 КпАП).
Є звичайно ризик того, що і протокол не складатимуть оскільки пройшло більше двох місяців з дня вчинення правопорушення (стаття 38 Кодексу про адмінправопорушення встановлює 2 місяці протягом яких можливе застосування адміністративного стягнення). Але Лутковська може довести, що це є триваючим правопорушенням, оскільки відповіді до цього часу не надано.
Навіть якщо до відповідальності винних посадових осіб не притягнуть, то крові в них поп'ють достатньо: вони (їх найвищий бос та його ад'ютанти) напишуть письмові пояснення, нададуть якісь підтвердження їх шаленої діяльності для надання відповіді на запит.
Рекомендація: не чекайте більше п'яти днів на відповідь щодо Вашого публічного запиту, а на шостий день пишить скаргу Уповноваженому ВРУ з прав людини В.Лутковській і буде ВАМ ЩАСТЯ :-)
з повагою
палкий прихильник справедливості.