Оплата праці працівників ІРЦ відповідно до Постанови № 765

Нам невідомо, чи відповідь на цей запит була інформативною. Якщо ви Степанова Олена, будь ласка, авторизуйтесь і вкажіть, наскільки успішним був запит.
Степанова Олена

Доброго дня!

На підставі статей 1, 13, 19, 20 Закону України «Про доступ до публічної інформації» від 13 січня 2011 року, які надають право звертатись із запитами до розпорядників інформації щодо надання публічної інформації, прошу надати наступну інформацію (наступні документи):

28 липня 2021 року набрала чинності Постанова КМУ від 21.07.2021 № 765 "Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України щодо організації навчання осіб з особливими освітніми потребами". Цією Постановою вводиться посада "фахівець (консультант) інклюзивно-ресурсного центру" з 15 розрядом. Станом на 28.07.2021 року у Класифікаторі професій відсутня посада "фахівець (консультант) інклюзивно-ресурсного центру". Відповідно, не можемо затвердити новий штатний розпис та внести записи у трудові книжки працівників.
Згідно п.п 2.14 п. 2 Інструкції про порядок ведення трудових книжок працівників, затвердженої Наказом Міністерства праці України, Міністерства юстиції України, Міністерства соціального захисту населення України 29.07.93 N 58, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 17 серпня 1993 р. за № 110: записи про найменування роботи, професії або посади на яку прийнятий працівник, виконуються для робітників та службовців відповідно до найменування професій і посад, ЗАЗНАЧЕНИХ У "КЛАСИФІКАТОРІ ПРОФЕСІЙ".

Наразі, Міністерством економічного розвитку України готуються зміни до Класифікатора професій в частині введення посади "фахівець (консультант) інклюзивно-ресурсного центру". Після внесення змін до Класифікатора, установою будуть підготовлені накази про новий штатний розпис та внесення відповідних засписів до трудових книжок працівників.

Але виникає питання про перерахунок оплати праці працівників з моменту чинності Постанови № 765 в зв"язку зі зміною розряду по посаді "фахівець (консультант) інклюзивно-ресурсного центру". Деякі фахівці та експерти, серед яких є і юристи, вважають, що перерахунок потрібно здійснити з 28 липня 2021 року ( з моменту дії Постанови), тобто "заднім числом". Однак, в даній ситуації змінюються не тільки оклад, а вводиться нова посада для працівників ІРЦ, яку ввести в штатний розпис раніше ніж зміни до Класифікатора неможливо, внести записи у трудові книжки "заднім числом" також неможливо.
Для бухгалтера підстава для нарахування чи перерахування заробітної плати є штатний розпис, де відображаються посади та оклади працівників. Посада "фахівець (консультант) інклюзивно-ресурсного центру" СТАНОМ на 28.07.2021 ВІДСУТНЯ і "заднім числом" іі вводити в Класифікатор Мінекономіки не буде. Чи ПРАВОМІРНО здійснення перерахунку оплати праці працівників ІРЦ з 28 липня 2021 року по нових посадах, яких НЕМАЄ станом на 28.07.2021 року?

З повагою,

Степанова Олена

MON, Міністерство освіти і науки України

2 Attachments

 

 

[1]1

 

 

[2][email address]

 

References

Visible links
2. mailto:[email address]

[ Повідомлення сайту: вищенаведений текст неправильний закодований, тож невідомі символи було вилучено.]