Обов`язкова вакцинація від ковід-19

Доброго дня!

На підставі статей 1, 13, 19, 20 Закону України «Про доступ до публічної інформації» від 13 січня 2011 року, які надають право звертатись із запитами до розпорядників інформації щодо надання публічної інформації, прошу надати наступну інформацію (наступні документи):

1. Чи є вакцинація від коронавірусної хвороби COVID-19 в Україні обов’язковою для усіх або окремих груп населення та професійних груп?

Адже про добровільну згоду йдеться в «ДОРОЖНІЙ КАРТІ з впровадження вакцини від гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2 і проведення масової вакцинації у відповідь на пандемію COVID-19 в Україні у 2021 - 2022 роках» (затверджена наказом Міністерства охорони здоров'я України від 24 грудня 2020 року № 3018): розділ «Мета та цілі впровадження вакцини від коронавірусної хвороби COVID-19»: вакцинація від коронавірусної хвороби COVID-19 в Україні буде добровільною для усіх груп населення та професійних груп.

Крім того, у резолюції ПАРЄ від 27.01.2021 №2361 (2021) «Вакцини проти COVID-19: етичні, правові та практичні міркування», асамблея закликала держави-члени забезпечити, щоб ніхто не піддавався дискримінації за те, що не пройшов вакцинації. Більш того, цей документ зобов’язує інформувати громадян про те, що вакцинація не є обов’язковою, що ніхто не може зазнавати політичного, соціального чи іншого тиску для проходження вакцинації.

2. Чи правомірно примушувати педагогічних працівників вакцинуватися від коронавірусної хвороби COVID-19 та/або притягати їх до відповідальності за відмову вакцинуватися від цієї хвороби?

3. Чи можуть педагогічні працівники бути відсторонені від роботи, позбавлені премій та надбавок у разі відмови від вакцинації від коронавірусної хвороби COVID-19? Якщо так, то відповідно до якого документа?
А також я, як керівник освітньої установи попереджена про те, що у разі малого відсотка вакцинованих працівників у моїй установі, мені не будуть виплачувати надбавки. Чи правомірно це?

Адже, відповідно до статті 2-1 Кодексу законів про працю України будь-яка дискримінація у сфері праці, пряме або непряме обмеження прав працівників залежно, зокрема, від стану здоров’я, не допускається.
Крім того, Конституція, Кодекс законів про працю України, Закони України мають вищу юридичну силу, ніж наказ МОЗ (зокрема, від 04.10.2021 № 2153, при прийнятті якого було порушено процедуру: не було погоджень з усіх структур, недостатній час перебування на обговоренні).
Буду вдячна за відповіді.

З повагою,

Юлія

УКЦ, Урядовий контактний центр

Доброго дня! Ви звернулися на електронну пошту державної установи «Урядовий контактний центр» (Центр) [Урядовий контактний центр request email], що призначена для отримання кореспонденції, що стосується виключно питань роботи Центру та адресованої виключно установі.
Звернення повертається Вам згідно зі статтею 5 Закону України «Про звернення громадян» (Закон): «У зверненні має бути зазначено прізвище, ім’я, по батькові, місце проживання громадянина, викладено суть порушеного питання, зауваження, пропозиції, заяви чи скарги, прохання чи вимоги. В електронному зверненні також має бути зазначено електронну поштову адресу, на яку заявнику може бути надіслано відповідь, або відомості про інші засоби зв’язку з ним».
Рекомендуємо Вам оформити звернення згідно з вимогами Закону та надіслати його відповідному державному органу, підприємству, установі чи організації, до компетенції якого/якої належить розгляд порушеного Вами питання.
Принагідно інформуємо: якщо порушене питання належить до компетенції органів виконавчої влади, Ви можете звернутися на урядову «гарячу лінію» за телефонним номером 1545 (безкоштовно) або подати електронне звернення через веб-сайт Центру www.ukc.gov.ua.

Ваше звернення про надання роз'яснення стосовно обов'язковості вакцинації педагогічних працівників не є запитом на публічну інформацію.

З повагою,
державна установа
«Урядовий контактний центр»

показати цитоване