Нові посади у ЗДО

Доброго дня!

На підставі статей 1, 13, 19, 20 Закону України «Про доступ до публічної інформації» від 13 січня 2011 року, які надають право звертатись із запитами до розпорядників інформації щодо надання публічної інформації, прошу надати наступну інформацію (наступні документи):

Прошу надати відповідь та роз’яснення на такі два запитання:

1.Уже декілька років в Україні впроваджується НАССР відповідно до Закону України «Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів», Вимог щодо розробки, впровадження та застосування постійно діючих процедур, заснованих на принципах Системи управління безпечністю харчових продуктів (НАССР), які затверджені наказом Міністерства аграрної політики та продовольства України 01.10.2012 № 590 (зі змінами) та інших нормативних документів. В тому числі система НАССР працює і в закладах дошкільної освіти.
Як видно з вимог законодавства, без спеціальних знань спеціаліста у цій сфері ЗДО не обійтись. Для групи НАССР у закладі у її складі необхідний технолог, який має профільну освіту у цій сфері.
Закон України «Про державний контроль за дотриманням законодавства про харчові продукти, корми, побічні продукти тваринного походження, ветеринарну медицину та благополуччя тварин», стаття 65 встановлено відповідальність за його порушення, а також за порушення законодавства про харчові продукти, корми, побічні продукти тваринного походження, ветеринарну медицину та благополуччя тварин. Так, у статті 65 даного Закону ередбачено, що оператори ринку несуть відповідальність за невиконання визначеного законом обов’язку щодо впровадження на потужностях постійно діючих процедур, заснованих на принципах системи аналізу небезпечних факторів та контролю у критичних точках (НАССР). За таке порушення на юридичні особи накладається штраф у розмірі тридцяти мінімальних заробітних плат. Закон встановлює і інші види відповідальності.
Однак, у Типових штатних розписах для ЗДО, які затверджені наказом МОН у 2010 році (зі змінами від 2016 року, наказ 544) таких посад не передбачено.

2. У квітні 2020 року набула чинності нова редакція Закону України «Про публічні закупівлі». Новою редакцією Закону України «Про публічні закупівлі» внесено ряд суттєвих змін в порядок закупівель товарів, робіт та послуг. Зокрема, у разі здійснення закупівель, вартість яких не перевищує 50 тисяч гривень, замовник повинен дотримуватися принципів здійснення публічних закупівель і викладати всю інформацію у Прозорро. За умови закупівлі від 50 до 200 тисяч гривень проводиться спрощена закупівля шляхом використання електронної системи закупівель у порядку; понад 200 тисяч гривень – проводяться відкриті тощо. Дані процедури вимагають значного обсягу роботи та відповідної кваліфікації для правильного та вчасного оформлення документації, введення всіх необхідних даних на електронний майданчик закупівель. Також значно розширено перелік порушень, за які до адміністративної відповідальності за статтею 164-14 КУпАП притягатимуться посадові особи та керівники замовників, а також збільшено суму штрафів за такі порушення. Статтею 11 Закону України «Про публічні закупівлі», відповідальною за організацію та проведення процедури закупівлі/спрощеної закупівлі є уповноважена особа, яка визначається або призначається замовником одним з таких способів:
1) шляхом покладення на працівника (працівників) із штатної чисельності функцій уповноваженої особи як додаткової роботи з відповідною доплатою згідно із законодавством;
2) шляхом введення до штатного розпису окремої (окремих) посади (посад), на яку буде покладено обов’язки виконання функцій уповноваженої особи (уповноважених осіб);
3) шляхом укладення трудової угоди (контракту) згідно із законодавством.
У частині 7 статті 11 Закону визначено, що уповноважена особа повинна мати вищу освіту, як правило юридичну або економічну освіту. Думаю, що для суворого дотримання вимог Закону, уповноважена особа має мати юридичну освіту. Працівники закладу з педагогічною освітою чи іншою вищою освітою не зможуть ні фізично, ні інтелектуально (специфіка закупівельної роботи зовсім інша) забезпечити правильне застосування та виконання Закону.
Знову ж таки, у типових штатних розписах, не передбачено посади фахівця з публічних закупівель.

На підставі вищевикладеного, прошу зважаючи на 2 вищенаведені питання повідомити:

1.Чи планує МОН внести зміни до Типових штатних розписів, де будуть передбачені посади технолога та фахівця з публічних закупівель з метою правильної організації роботи у сферах НАССР та публічних закупівель ЗДО.

2.Якщо у планах є такі наміри, то коли вони будуть реалізовані?

3.Якщо планів щодо змін типових штатів ЗДО у МОН не передбачалося, то прошу звернути на це увагу та змінити Типові Штатні розписи ЗДО, враховуючи вимоги часу та нового законодавства, передбачивши нові посади!

Неможливо ж виконувати всі приписи законодавства без кадрового потенціалу та професіоналів з освітою у відповідних сферах!

З повагою,

Надія

Міністерство освіти і науки, Міністерство освіти і науки України

2 Attachments

 

 

 

[1]1

 

 

[2][email address]

 

 

 

 

References

Visible links
2. mailto:[email address]

[ Повідомлення сайту: вищенаведений текст неправильний закодований, тож невідомі символи було вилучено.]

Міністерство освіти і науки, Міністерство освіти і науки України

2 Attachments

 

 

 

 

[1]1

 

 

[2][email address]

 

 

 

 

References

Visible links
2. mailto:[email address]

[ Повідомлення сайту: вищенаведений текст неправильний закодований, тож невідомі символи було вилучено.]