Несплата пенсії померлого мужа та не можливість протягом півроку перейти на його пенсію

Волкова Олена

Доброго дня!

На підставі статей 1, 13, 19, 20 Закону України «Про доступ до публічної інформації» від 13 січня 2011 року, які надають право звертатись із запитами до розпорядників інформації щодо надання публічної інформації, прошу надати наступну інформацію (наступні документи):
Я є внутрішньо переміщеною особою (далі – ВПО) та отримую пенсію у м. Києві. 04.01.2021р. помер мої чоловік, котрій був зареєстрований у м.Сєверодонецьк та отримував там пенсію та також був ВПО. У 2018р. у нього виникла заборгованість з пенсії за п’ять місяців, колі у нього був інфаркт та вин не мав можливості отримувати пенсію. До цього часу вона не сплачена та знаходилась на виконавчому провадженні протягом трьох років.
07.06.2021р. я звернулась з усіма необхідними документами до Управління Пенсійного фонду України в м.Сєвєродонецьку, де документі отримали та надали відповідь чикати своїй черги для відповідної виплати спадщині (пенсії померлого чоловіка).
Також, я отримую мінімальну пенсію по інвалідності (2 група) та маю право на переоформлення пенсії померлого чоловіка згідно зі ст. 36 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування»: пенсія у зв’язку з втратою годувальника призначається непрацездатним членам сім’ї померлого годувальника, які були на його утриманні, за наявності у годувальника на день смерті страхового стажу, який був би необхідний йому для призначення пенсії по 3 групі інвалідності, а у разі смерті пенсіонера або осіб, зазначених у ч.2 ст. 32 вказаного Закону, - незалежно від тривалості страхового стажу (до непрацездатних членів сім’ї відноситься, зокрема, дружина, якщо вона є інвалідом або досягла пенсійного віку).
Колі я консультувалась у Пенсійному фонді м. Києва, де я отримую свою пенсію та у Управлінні Пенсійного фонду України в м.Сєвєродонецьку, мені надали консультацію, що для переходу мене на пенсію померлого чоловіка потрібно провести по моїй заяві передачу пенсійної справи мого чоловіка та лише при її отриманні можливо, знов по моїй заяви, перевести на його пенсію, котра більш моїй на 2500,00 грн.
Але у Пенсійному фонді м. Києва, де я отримую свою пенсію та у Управлінні Пенсійного фонду України в м.Сєвєродонецьку мені звернули увагу, що тоді я не смогу отримати заборгованість по пенсії мого померлого чоловіка, яку я спадкую. Мотивуючі цім, що бюджетні кошті на сплату заборгованості померлого чоловіка йде лише туди де він отримував пенсію. Тобто на цей час я вже майже п’ять місяців не отримую 2500,00 грн, а це вже 10 000,00грн. я втратила.
При останньої телефонній розмові мені взагалі зазначили, що тепер мене мені в цьому году не оплатять та не відомо колі це буде.
На даний час ця заборгованість не виплачена та обліковується в органі пенсійного фонду, де я не отримую пенсію.
10 листопада 2021 року Кабінет Міністрів України затвердив Постанову № 1165 “Порядок виплати пенсій (щомісячного довічного грошового утримання), не виплачених за період до місяця відновлення їх виплати, внутрішньо переміщеним особам та особам, які відмовилися відповідно до пункту 1 частини першої статті 12 Закону України “Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб” від довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи і зареєстрували місце проживання та постійно проживають на контрольованій Україною території”.

Зокрема, передбачається, що Пенсійні виплати за минулий період згідно з цим Порядком проводяться щомісяця отримувачам, яких включено до переліку станом на 1 січня відповідного року.

Пенсійні виплати за минулий період, у тому числі нараховані на виконання рішень суду, що набрали законної сили, проводяться отримувачам за окремою програмою, передбаченою в бюджеті Пенсійного фонду України на відповідну мету, за рахунок коштів державного бюджету України на відповідний рік.

У зв’язку з вищевказаним прошу надати мені роз’яснення з таких питань:

1. Чи дійсно я втрачу можливість отримати заборгованість по пенсії мого померлого мужа, яка стрягнується за рішенням суду та як його спадкоємниця у Управлінні Пенсійного фонду України в м.Сєвєродонецьку, якщо витребую його пенсійну справу для призначення мені пенсії у м. Києві, як непрацездатний член сім’ї померлого годувальника? Якщо так – то прошу надати нормативне обґрунтування цього з посиланням на саме це статті, де зазначено не можливість виконання рішення суду за відсутністю пенсійної справи померлого?
2. З якого моменту буде розпочата виплата мені заборгованості, що виникла?
3. В якому розмірі і в які строки буде здійснюватися виплата мені недоотриманих сум?
4. Чи створена на даний момент окрема програма виплати таких сум, в бюджеті ПФУ?
5. Чи потрібно надсилати звернення в будь-якій формі для включення у перелік отримувачів за новим порядком?
6. Існує лі черга для сплати заборгованості пенсії померлих його спадкоємцям у Управлінні Пенсійного фонду України в м.Сєвєродонецьку, контактній телефон та ПІП відповідальної за це особи?
7. Чому я не можу отримати заборгованість за місцем моїй регістрації та до чого тут посилання на різні бюджети фінансування ПФУ у різніх областях?

З повагою,

Волкова Олена

ЗАПИТ ДО ПУБЛІЧНОЇ ІНФОРМАЦІЇ, Верховна Рада України

1 Attachment