Неналежний розгляд звернення про надання довідок щодо перерахунку пенсій

Горбаньов Олександр

Шановна Тетяно Анатоліївно!

Отримана мною відповідь за Вашим підписом за посиланням https://dostup.pravda.com.ua/request/767... не відповідає вимогам закону "Про доступ до публічної інформації, у зв'язку з чим прошу надати зазначену в моєму запиті ПОВНУ інформацію в електронній формі та не порушувати вимоги норми Конституції України та Законів України у зв'язку з наступним:

1. Згідно частини другої статті 34 Конституції України та частини другої статті 7 Закону "Про інформацію" № 2657-XII особа має право вибирати на власний розсуд форму копій документів, які вона запитує, а саме паперову чи електронну.
Згідно п. 11.2 Постанови пленуму вищого адміністративного суду від 29.09.2016 № 10 «Про практику застосування адміністративними судами законодавства про доступ до публічної інформації» у разі, якщо переведення в електронну форму (сканування) не є технічно неможливим та не покладає на розпорядника надмірний тягар, враховуючи ресурсні можливості, вимога щодо надання копії документів у сканованій формі повинна бути задоволена.
Разом з тим я відкидаю відсутність у Офісу Генерального прокурора технічної можливості виготовлення копій, тощо, що підтверджено додатками до відповіді.

2. Мною було направлено електронний запит з вказівкою лише електронної пошти для отримання відповіді. Тим самим єдиним способом отримання мною інформації є отримання її в електронній формі.
Таке моє право, як зазначено вище, передбачено Конституцією України, норми якої є нормами прямої дії, та Законом України "Про інформацію".
Згідно ч. 2 ст. 21 Закону України "Про доступ до публічної інформації", на яку Ви посилаєтесь, але досконально з якою Ви не ознайомились, відшкодування витрат здійснюється лише за копіювання та друк.
Оскільки відповідь я просив надати мені в електронній формі, обґрунтування чого я вказав вище, у Вас була змога надати мені інформацію лише у електронній формі, шляхом сканування документів, що Вами частково і було зроблено.
разом з тим, відповідно до вищезазначеної ч. 2 ст. 21 Закону України "Про доступ до публічної інформації", Ви не маєте права вимагати з мене плату за виготовлення сканкопій, або, як Ви зазначили, ".....виготовлення цифрових копій шляхом сканування....." оскільки законом це не перебачено. Закон передбачає відшкодування лише за виготовлення матеріальних носіїв інформації.
Тому прошу Вас дотримуватись вимог Закону та Конституції, та надати мені скановані копії раніше запитуваних мною документів.

Мій запит прошу вважати також скаргою на надану Вами відповідь за посиланням https://dostup.pravda.com.ua/request/767...
та відповідно до ст. 23 Закону України "Про доступ до публічної інформації", та повідомити про нього, як Ви зазначили, керівництво Офісу Генерального прокурора.
У випадку повторного невиконання вимог Закону буду вимушений звернутись до Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини.

На підставі викладеного та статей 1, 13, 19, 20, 23 Закону України «Про доступ до публічної інформації» від 13 січня 2011 року, які надають право звертатись із запитами до розпорядників інформації щодо надання публічної інформації, повторно прошу надати наступну інформацію:

1. Чи направлявся Офісом Генерального прокурора до Міністерства соціальної політики України лист від 11.01.2020 № 21-81вих-20 з проханням затвердити Перелік посад працівників прокуратури, що прирівнюються до відповідної групи оплати праці та чи отримував Офіс Генерального прокурора відповідь на нього з Міністерства соціальної політики України – лист від 21.01.2020 № 904/0/2-20/54 про затвердження вищезазначеного Переліку посад працівників прокуратури що прирівнюються до відповідної групи оплати праці.

2. Чи направлявся Офісом Генерального прокурора до Міністерства соціальної політики України лист від 18.02.2020 № 21-698 вих-20 з проханням погодження Порядку дій щодо перерахунку пенсій у зв’язку з підвищенням заробітної плати прокурорським працівникам та чи отримував Офіс Генерального прокурора відповідь на нього з Міністерства соціальної політики України – лист від 21.02.2020 № 2690/0/2-20/54 про погодження Порядку дій щодо перерахунку пенсій у зв’язку з підвищенням заробітної плати прокурорським працівникам.

Та електронні копії наступних документів:
1. Листа Офісу Генерального прокурора до Міністерства соціальної політики України лист від 11.01.2020 № 21-81вих-20;
2. Листа Міністерства соціальної політики України до Офісу Генерального прокурора від 21.01.2020 № 904/0/2-20/54;
3. Листа Офісу Генерального прокурора до Міністерства соціальної політики України від 18.02.2020 № 21-698 вих-20;
4. Листа Міністерства соціальної політики України до Офісу Генерального прокурора від 21.02.2020 № 2690/0/2-20/54.

Крім того, прошу провести перевірку за фактом неналежного розгляду мого попереднього запиту про надання публічної інформації.

З повагою,

Горбаньов Олександр Олександрович

zvern, Генеральна Прокуратура України

2 Attachments

Генеральна Прокуратура України

1 Attachment