Наявність вільних земельних ділянок для будівництва і обслуговування жилого будинку у м. Львів

Доброго дня!

На підставі статей 1, 13, 19, 20 Закону України «Про доступ до публічної інформації» від 13 січня 2011 року, які надають право звертатись із запитами до розпорядників інформації щодо надання публічної інформації, прошу надати наступну інформацію (наступні документи):

Згідно зі статтею 121 Земельного кодексу України кожен громадянин України має право на безоплатне отримання земельної ділянки із земель державної або комунальної власності в таких розмірах: - для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка) у селах – не більше 0,25 гектара, в селищах - не більше 0,15 гектара, в містах - не більше 0,10 гектара; - для індивідуального дачного будівництва - не більше 0,10 гектара.

Я земельними ділянками не володію.
Бажаю реалізувати своє право громадянина України на отримання земельної ділянки для індивідуального будівництва.

Для вибору бажаного місця розташування земельної ділянки, прошу Вас надати інформацію: (кадастрові карти (плани) або інші графічні матеріали) щодо вільних земельних ділянок в смт Баришівка, придатних для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд.
Або надати інформацію до кого звернутись для отримання зазначеної інформації.

З повагою,
Доній Євген Сергійович

zem залишив коментар ()

Є.Донію

Шановний Євгене Сергійовичу!
На Ваш інформаційний запит від 02.11.2017 №З-Є-96409 надісланий через сайт «Доступ до Правди» про надання інформації щодо вільних земельних ділянок для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд роз’яснюємо.
Відповідно до ст.12 Земельного кодексу України розпорядження землями територіальних громад та передача земельних ділянок комунальної власності у власність громадян належить до повноважень сільських, селищних, міських рад у галузі земельних відносин на території сіл, селищ, міст.
Згідно з ст.118 Земельного кодексу України громадяни, зацікавлені в одержанні безоплатно у власність земельної ділянки із земель державної або комунальної власності для будівництва і обслуговування житлового будинку у межах норм безоплатної приватизації згідно з ст.121 кодексу, подають клопотання до відповідного органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування, який передає земельні ділянки державної чи комунальної власності у власність відповідно до повноважень, де зазначено цільове призначення земельної ділянки, її орієнтовні розміри та викопіювання з кадастрової карти (плану) або інших графічних матеріалів, на яких зазначено місце розташування земельної ділянки. Надання земельної ділянки у користування можливе шляхом її відведення, першим етапом якого є надання органом місцевого самоврядування дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки та надання земельної ділянки. У разі невідповідності місця розташування запропонованої Вами до закріплення земельної ділянки генеральному плану населеного пункту та іншої містобудівної документації виникає підстава для відмови у наданні земельної ділянки.
Для прийняття Львівською міською радою рішення (ухвали) про надання дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки необхідно відповідно до Закону України ″Про адміністративні послуги″, Земельного кодексу України, рішення виконавчого комітету Львівської міської ради від 08.08.2014 №605 ″Про затвердження інформаційних та технологічних карток адміністративних послуг(із змінами), які надає Львівська міська рада″ Вам необхідно самостійно визначитись із місцем розташування земельної ділянки, звернутись із відповідним клопотанням на ім’я міського голови та представити такі документи:
1. План земельної ділянки масштабу 1:500, виконаний спеціалізованою землевпорядною організацією, з зазначеними межами ділянки, вирахуваною загальною її площею, нанесеними червоними лініями (оригінал – два примірники).
2. Довідку про правовий статус земельної ділянки, видану відділом Держгеокадастру у м.Львові Львівської області (вул.Донецька, 3).
3. Нотаріально засвідчену згоду землекористувачів на ім’я міського голови щодо вилучення з користування земельної ділянки або її частини у разі долучення земельної ділянки (її частини) з земель цих землекористувачів.
4. Довідку про наявність зареєстрованих на заявника правовстановлюючих документів на земельні ділянки, видану відділом Держземагентства у м. Львові Львівської області

5. Копію паспорта громадянина України (1, 2, 11 сторінки) або копію документа, що посвідчують особу.
Інформуємо, що відповідно до ст. 193 Земельного кодексу України єдиною державною системою земельно-кадастрових робіт, яка встановлює процедуру визнання факту виникнення або припинення права власності і права користування земельними ділянками та містить сукупність відомостей і документів про місце розташування та правовий режим цих ділянок, їх оцінку, класифікацію земель, кількісну та якісну характеристику, розподіл серед власників землі та землекористувачів є державний земельний кадастр.
Згідно ст. 204 Земельного кодексу України державний земельний кадастр ведеться уповноваженим органом виконавчої влади з питань земельних ресурсів (відділ Держгеокадастру у м. Львові Львівської області, вул. Донецька, 3).
Відповідно до Закону України “Про державний земельний кадастр” з 2013 року почала діяти нова єдина геоінформаційна система відомостей про землі, розташовані в межах державного кордону України, їх цільове призначення, обмеження у їх використанні, а також дані про кількісну і якісну характеристику земель, їх оцінку, про розподіл земель між власниками та землекористувачами – Державний земельний кадастр. У зв’язку з цим з 1 січня 2013 року в Україні відкрито доступ до Національної кадастрової системи. Один із її важливих елементів – публічна кадастрова карта (http://map.land.gov.ua/kadastrova-karta). Саме через неї громадяни мають доступ до кадастрової інформації.
Згідно Закону України “Про регулювання містобудівної діяльності” містобудівна документація, що визначає принципові вирішення розвитку, планування, забудови та іншого використання території населеного пункту є генеральний план населеного пункту.
Рішенням Генерального плану м. Львова, затвердженого ухвалою сесії Львівської міської ради від 30.09.2010 №3924, нові квартали передбачено для розміщення багатоповерхової житлової забудови. Нові квартали для розміщення індивідуальної житлової забудови передбачено шляхом трансформації існуючих дачних, садових та городніх кооперативів та ущільнення і впорядкування існуючих кварталів. Відведення нових земельних ділянок для індивідуальної житлової забудови можливе лише в існуючих кварталах індивідуальної житлової забудови шляхом пошуку земельних ділянок за якими не оформлено право власності, які не використовуються громадянами та які не обтяжені правами третіх осіб.
Місця розміщення територій садибної житлової забудови зазначені на генеральному плані м. Львова.
Систематизація вільних земельних ділянок, що можуть бути використані для відведення у власність під індивідуальну забудову департаментом містобудування не ведеться.
Також повідомляємо, що для пошуку та систематизації неосвоєних та вільних земельних ділянок в існуючих кварталах індивідуальної житлової забудови, визначення їх оптимальних параметрів та можливої адресної прив’язки необхідно першочергово розробити детальні плани всіх кварталів індивідуальної житлової забудови, якими визначити розподіл територій згідно з державними будівельними нормами, стандартами і правилами, режим та параметри забудови. Після чого на підставі затверджених детальних планів територій відповідно до вимог чинного законодавства необхідно розробляти проекти землеустрою щодо впорядкування територій, який надасть можливість систематизувати цю інформацію.
На даний час, зважаючи на обмежені можливості міського бюджету, коштів на розроблення детальних планів територій всіх існуючих кварталів індивідуальної житлової забудови та проектів землеустрою щодо впорядкування територій існуючих кварталів індивідуальної забудови в м. Львові відсутні.
Виходячи з наведеного відповідно до Закону України “Про доступ до публічної інформації” ви можете ознайомитись з публічною інформацією у формі відкритих даних для їх подальшого вільного використання та поширення, які оприлюднюються для вільного та безоплатного достопу до неї, в тому числі, Львівською міською радою на веб-сайті http://city-adm.lviv.ua.
Додаткову інформацію щодо вирішення питання, порушеного у Вашому зверненні, можете отримати, звернувшись до спеціаліста відділу землеустрою управління земельних ресурсів за номером телефону 2975-796.
Інформацію щодо вирішення будь-яких інших проблем Ви можете отримати у Центрі надання адміністративних послуг у приміщенні Львівської міської ради за адресою: пл.Ринок,1 та на гарячій лінії міста за номером 1580.

З повагою
в.о. начальника управління Е.Колос
Е.Вінтер
2975-796

Львівська міська рада

1 Attachment