Надання Сканованих Копій Документів

Нам невідомо, чи відповідь на цей запит була інформативною. Якщо ви Павленко Ольга, будь ласка, авторизуйтесь і вкажіть, наскільки успішним був запит.
Павленко Ольга

Доброго дня!

Двадцятого травня 2020 року мною було направлено до Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини (далі – Уповноважений) запит про доступ до публічної інформації щодо переліку усіх представників Уповноваженого, радників, керівників та заступників Секретаріату, начальників департаментів, управлінь та відділів із зазначенням періоду роботи та заробітної плати, яка була їм нарахована та виплачена (із зазначенням всіх доплат, надбавок, премій та ін. виплат) за період листопад 2019 року – квітень 2020 року з проханням надати зазначену інформацію на вказану електронну адресу.
У відповідь на вказаний вище запит я отримала лист від 27.05.2020
№ 01.27/372.14/20/ЗІ, підписаний керівником Секретаріату Уповноваженого, у якому зазначено, що Секретаріат володіє сканованими копіями запитуваних документів, загальна кількість яких складає 149 сторінок.
З огляду на викладене з урахуванням положень статті 21 Закону України «Про доступ до публічної інформації» мені було надано копії лише 10 сторінок запитуваної інформації та повідомлено, що решта сторінок мені будуть надані після відшкодування витрат на копіювання та друк у розмірі 292,18 грн.
Водночас не зрозуміло чому Секретаріат Уповноваженого зібрався повторно сканувати запитувані документи, якщо відповідно до листа від 27.05.2020 № 01.27/372.14/20/ЗІ Секретаріат уже володіє сканованими копіями відповідних документів, а також чому Секретаріат вважає необхідним копіювати та друкувати документи, паперові копії яких не є необхідними, оскільки інформацію я просила направити на мою електронну адресу.
Менше з тим, відповідно до частин другої та третьої статті 21 Закону України «Про доступ до публічної інформації» у разі якщо задоволення запиту на інформацію передбачає виготовлення копій документів обсягом більш як 10 сторінок, запитувач зобов'язаний відшкодувати фактичні витрати на копіювання та друк.
Розмір фактичних витрат визначається відповідним розпорядником на копіювання та друк в межах граничних норм, встановлених Кабінетом Міністрів України. У разі якщо розпорядник інформації не встановив розміру плати за копіювання або друк, інформація надається безкоштовно.
Надання сканованих документів є безкоштовним, якщо тільки це не технічно неможливо і не покладає на розпорядника надмірний тягар (див. п. 11.2 Постанови Пленуму ВАСУ № 10 від 29.09.2016).
Також варто згадати прецедентне рішення Верховного Суду від 31 січня 2019 року у справі № 820/4258/17, де суд визнав порушення права запитувача на доступ до публічної інформації і зобов’язав розпорядника фактично безкоштовно сканувати 10 283 накази (загальна кількість сторінок цих документів, на жаль, не вказана), видані за півтора року роботи органу.
Зважаючи на вищенаведене, з огляду на те, що запитувана інформація є інформацією, що має бути заздалегідь задокументованою, відповідно до статей 3, 5, 13, 14 Закону України «Про доступ до публічної інформації» та статей 5, 6 Закону України «Про інформацію»,

ПРОШУ НАДАТИ ІНФОРМАЦІЮ:

1. На підставі якого нормативно-правового акту Секретаріат Уповноваженого вимагає відшкодування витрат за сканування запитуваних документів.
2. Яким нормативним актом Секретаріату Уповноваженого визначено розмір фактичних витрат на сканування запитуваних документів та надати його копію.

З повагою,

Павленко Ольга

Набоченко Світлана Іванівна, Уповноважений Верховної Ради України з прав людини

2 Attachments