Кваліфікаційне оцінювання

Гошовський Володимир

Доброго дня!

На підставі статей 1, 13, 19, 20 Закону України «Про доступ до публічної інформації» від 13 січня 2011 року, які надають право звертатись із запитами до розпорядників інформації щодо надання публічної інформації, прошу надати наступну інформацію (наступні документи):
Я, Гошовський Володимир Сергійович, неодноразово звертався до ВККС України із запитами у липні та серпні 2018 року стосовно підстав та причин непроведення кваліфікаційного оцінювання судді Київського апеляційного адміністративного суду Бабенка К.А.; застосування до даного судді принципу "автоматичного переведення без конкурсу" та можливості проведення службової перевірки.
Проте відповіді ВККС України, які вона мені надіслала, не є вичерпними та не містять всієї інформації, яку я просив мені надати.
Відповідно до ст. 15 Закону України «Про звернення громадян» органи державної влади, місцевого самоврядування та їх посадові особи, керівники та посадові особи підприємств, установ, організацій незалежно від форм власності, об'єднань громадян, до повноважень яких належить розгляд заяв (клопотань), зобов'язані об'єктивно і вчасно розглядати їх, перевіряти викладені в них факти, приймати рішення відповідно до чинного законодавства і забезпечувати їх виконання, повідомляти громадян про наслідки розгляду заяв (клопотань).
Відповідно до пункту 6 розділу ІІ «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про забезпечення права на справедливий суд» (далі – Закон) Вища кваліфікаційна комісія суддів України забезпечує проведення первинного кваліфікаційного оцінювання суддів з метою прийняття рішень щодо можливості здійснення ними правосуддя у відповідних судах. Судді апеляційних судів проходять первинне кваліфікаційне оцінювання протягом двох років з дня набрання чинності Законом.
На виконання вимог Закону, а також відповідно до статей 83–86 Закону України «Про судоустрій і статус суддів» 22 березня 2016 року Комісією прийнято рішення про проведення протягом квітня-червня 2016 року первинного кваліфікаційного оцінювання суддів апеляційних судів міста Києва та Київської області, затверджено список суддів, які проходитимуть оцінювання, графік проведення первинного кваліфікаційного оцінювання та перелік завдань для проведення анонімного письмового тестування.
Згідно з пунктом 5.9 Порядку та методології кваліфікаційного оцінювання судді, затвердженого рішенням Комісії від 21 жовтня 2015 року № 67/зп-15 та погодженого рішенням Ради суддів України від 11 грудня 2015 року № 14, до проведення первинного кваліфікаційного оцінювання та на будь-якому етапі первинного кваліфікаційного оцінювання суддя має право подати до Вищої ради юстиції заяву про відставку або про звільнення з посади за власним бажанням відповідно до статті 120 Закону України «Про судоустрій і статус суддів». У цьому випадку кваліфікаційне оцінювання такого судді зупиняється.
З початку проведення первинного кваліфікаційного оцінювання суддів апеляційних судів містаКиєва та Київської області відповідно до рішень Комісії зупинено оцінювання, зокрема - стосовно судді Київського апеляційного адміністративного суду Бабенка Костянтина Анатолійовича.
Рішенням Вищої ради правосуддя від 26.05.2016 року № № 1048/0/15-16 внесено подання до Верховної Ради України про звільнення Бабенка Костянтина Анатолійовича з посади судді Київського апеляційного адміністративного суду у зв’язку з поданням заяви про звільнення за власним бажанням.
Разом з цим, на сьогоднішній день відсутнє будь – яке рішення Верховної ради України (постанова) про розгляд питання про звільнення Бабенка Костянтина Анатолійовича з посади судді Київського апеляційного адміністративного суду.
З урахуванням викладеного вище, просимо Вас надати повні та обґрунтовані відповіді на наступні питання :
1. Підстави та причини тривалої бездіяльності Вищої кваліфікаційної комісії суддів України щодо не проведення кваліфікаційного оцінювання стосовно судді Київського апеляційного адміністративного суду Бабенко К.А.;
2. Чи збирається Вища кваліфікаційна комісія суддів України застосувати принцип "автоматичного переведення без конкурсу" до судді Київського апеляційного адміністративного суду Бабенко К.А. до Київського апеляційного адміністративного суду, враховуючи, що даний суддя не пройшов кваліфікаційне оцінювання.
3. Чому не проводиться службова перевірка на визначення кола причетних осіб, які уможливили відправлення правосуддя суддею Київського апеляційного адміністративного суду Бабенко К.А., який ухилився від проходження кваліфікаційного оцінювання на відповідність займаній посаді.

З повагою,
Гошовський Володимир

Гошовський Володимир

Доброго дня!

Довожу до Вашого відома, що за відсутності повної та конкретної відповіді на запит, я буду змушений звернутись до суду з позовом про визнання дій ВККС України протиправними та зобов'язання розглянути запит.

З повагою,

Гошовський Володимир

public_info, Вища кваліфікаційна комісія суддів України

1 Attachment