Квалфікаційне оцінювання

АО "Національна правова палата"

Доброго дня!

На підставі статей 1, 13, 19, 20 Закону України «Про доступ до публічної інформації» від 13 січня 2011 року, які надають право звертатись із запитами до розпорядників інформації щодо надання публічної інформації, прошу надати наступну інформацію (наступні документи):

Відповідно до офіційного оголошення від 10.09.2019 року на сайті Вищої кваліфікаційної комісії суддів України (надалі – Комісія), 20 вересня 2019 року о 09 год. 30 хв. відбудеться засідання Комісії за адресою: м. Київ, вул. Генерала Шаповала, 9, дк розглядатиметься питання про рекомендування для переведення на посаду судді до іншого суду того самого або нижчого рівня без конкурсу стосовно, зокрема судді Бабенко Костянтина Анатолійовича (пункт 4 Оголошення).
Відповідно до пункту 6 розділу ІІ «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про забезпечення права на справедливий суд» (далі – Закон) Вища кваліфікаційна комісія суддів України забезпечує проведення первинного кваліфікаційного оцінювання суддів з метою прийняття рішень щодо можливості здійснення ними правосуддя у відповідних судах. Судді апеляційних судів проходять первинне кваліфікаційне оцінювання протягом двох років з дня набрання чинності Законом.
На виконання вимог Закону, а також відповідно до статей 83–86 Закону України «Про судоустрій і статус суддів» 22 березня 2016 року Комісією прийнято рішення про проведення протягом квітня-червня 2016 року первинного кваліфікаційного оцінювання суддів апеляційних судів міста Києва та Київської області, затверджено список суддів, які проходитимуть оцінювання, графік проведення первинного кваліфікаційного оцінювання та перелік завдань для проведення анонімного письмового тестування.
Згідно з пунктом 5.9 Порядку та методології кваліфікаційного оцінювання судді, затвердженого рішенням Комісії від 21 жовтня 2015 року № 67/зп-15 та погодженого рішенням Ради суддів України від 11 грудня 2015 року № 14, до проведення первинного кваліфікаційного оцінювання та на будь-якому етапі первинного кваліфікаційного оцінювання суддя має право подати до Вищої ради юстиції заяву про відставку або про звільнення з посади за власним бажанням відповідно до статті 120 Закону України «Про судоустрій і статус суддів». У цьому випадку кваліфікаційне оцінювання такого судді зупиняється.
З початку проведення первинного кваліфікаційного оцінювання суддів апеляційних судів міста Києва та Київської області відповідно до рішень Комісії зупинено оцінювання, зокрема стосовно судді Київського апеляційного адміністративного суду Бабенка Костянтина Анатолійовича.
Рішенням Вищої ради правосуддя від 26.05.2016 року № № 1048/0/15-16 внесено подання до Верховної Ради України про звільнення Бабенка Костянтина Анатолійовича з посади судді Київського апеляційного адміністративного суду у зв’язку з поданням заяви про звільнення за власним бажанням.
Разом з цим, на сьогоднішній день відсутнє будь – яке рішення Верховної ради України (постанова) про розгляд питання про звільнення Бабенка Костянтина Анатолійовича з посади судді Київського апеляційного адміністративного суду.
30 вересня 2016 року набрали чинності закони України «Про внесення змін до Конституції України (щодо правосуддя)» та «Про судоустрій і статус суддів» від 2 червня 2016 року відповідно № 1401-VІІІ та № 1402-VІІІ, а 5 січня 2017 року – «Про Вищу раду правосуддя» від 21 грудня 2016 року № 1798-VІІІ.
Згідно опублікованої інформації на офіційному сайті Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, Комісія звертає увагу суддів на необхідність оновити заяви про звільнення згідно запропонованих заяв для того, щоб Вища рада правосуддя мала можливість розглянути відповідні заяви суддів про звільнення у відставку та за власним бажанням, які були адресовані до Верховної Ради України чи Президентові України.
Між тим, враховуючи те, що Вищою радою правосуддя від 26.05.2016 року прийнято рішення про звільнення судді Київського апеляційного адміністративного суду Бабенка К.А., яке не було розглянуто Верховною радою Україну у строк до набрання чинності законів України «Про внесення змін до Конституції України (щодо правосуддя)» та «Про судоустрій і статус суддів» від 2 червня 2016 року відповідно № 1401-VІІІ та № 1402-VІІІ, а 5 січня 2017 року – «Про Вищу раду правосуддя» від 21 грудня 2016 року № 1798-VІІІ, та зважаючи на те, що подання відповідної оновленої заяви відповідного зразка щодо звільнення судді Київського апеляційного адміністративного суду Бабенка К.А. за власним бажанням до Вищої кваліфікаційної комісії України та Вищої ради правосуддя не спостерігається, ПРОСИМО Вас надати інформацію: на підставі чого Суддю Бабенко К.А. було рекомендовано для переведення на посаду судді до іншого суду того самого або нижчого рівня без конкурсу, враховуючи те, що він єдиний суддя в Україні, який не пройшой кваліфікаційне оцінювання, передбачене нормами чинного законодавства.

З повагою,

АО "Національна правова палата"

Паблік, Вища кваліфікаційна комісія суддів України

1 Attachment