Країна-агресор

АО "Національна правова палата"

Доброго дня!

На підставі статей 1, 13, 19, 20 Закону України «Про доступ до публічної інформації» від 13 січня 2011 року, які надають право звертатись із запитами до розпорядників інформації щодо надання публічної інформації, прошу надати наступну інформацію (наступні документи):

13 листопада 2018 року на офіційному сайті Міністерства оборони України була опублікована повна версія ексклюзивного інтерв’ю з Міністром оборони України Степаном Полтораком в "Підсумках тижня" на 5 каналі. Так на запитання ведучого Віталія Гайдукевича стосовно побудови сховищ для того, щоб Ічня та інші прецеденти більше не повторювались, Степан Полторак повідомив, що він притягнув 75 чоловік до відповідальності, у тому числі – більше 20 генералів, та те, що по кожному випадку, який відбувалось на арсеналі, ним призначалось розслідування. Крім того, відповідаючи на численні запитання Степан Полторак неодноразово наголошував, що Російська Федерація є агресором, та з її боку останнім часом здійснюються численні провокації на арсенали боєприпасів, військові частини та бази, де зберігається пальне. На останньому тижні було збито два безпілотники на території України та затримано осіб, хто їх запускав, і з цими випадками на сьогодні розбирається СБУ. Все це, на думку Степана Полторака, це є системною загрозою у зв’язку з бойовими діями країни-агресора Російської Федерації.
27 січня 2015 року Верховною Радою України була прийнята Постанова № 129-VIII «Про Звернення Верховної Ради України до Організації Об’єднаних Націй, Європейського Парламенту, Парламентської Асамблеї Ради Європи, Парламентської Асамблеї НАТО, Парламентської Асамблеї ОБСЄ, Парламентської Асамблеї ГУАМ, національних парламентів держав світу про визнання Російської Федерації державою-агресором». Даною Постановою Верховна Рада України просила визнати Російську Федерацію державою-агресором, що всебічно підтримує тероризм та блокує діяльність Ради Безпеки ООН, чим ставить під загрозу міжнародний мир і безпеку, а так звані "ДНР" і "ЛНР" визнати терористичними організаціями.
Також 18 січня 2018 року Верховна Рада України прийняла Закон «Про особливості державної політики із забезпечення державного суверенітету України на тимчасово окупованих територіях у Донецькій та Луганській областях», у якому Російська Федерація визначена, як країна-агресор, що чинить злочин агресії проти України та здійснює тимчасову окупацію частини її території за допомогою збройних формувань Російської Федерації, що складаються з регулярних з’єднань і підрозділів, підпорядкованих Міністерству оборони Російської Федерації, підрозділів та спеціальних формувань, підпорядкованих іншим силовим відомствам Російської Федерації, їхніх радників, інструкторів та іррегулярних незаконних збройних формувань, озброєних банд та груп найманців, створених, підпорядкованих, керованих та фінансованих Російською Федерацією, а також за допомогою окупаційної адміністрації Російської Федерації, яку складають її державні органи і структури, функціонально відповідальні за управління тимчасово окупованими територіями України, та підконтрольні Російській Федерації самопроголошені органи, які узурпували виконання владних функцій на тимчасово окупованих територіях України.
Проте відповідно до Глави VII Статуту ООН та ст. 36 Статуту Міжнародного Суду на міжнародному рівні держава може бути визнана агресором:
- За рішенням Ради Безпеки ООН;
- За рішенням Міжнародного Суду ООН.
У зв’язку з викладеним вище, просимо надати інформацію:
- Чи зверталась Верховна Рада України до ООН та/або Міжнародного суду ООН з вимогою про визнання Російської Федерації державою-агресором;
- Які дії на сьогодні вчиняються Верховною Радою України для визнання Російської Федерації державою-агресором, що всебічно підтримує тероризм та блокує діяльність Ради Безпеки ООН, у порядку встановленому міжнародним законодавством;
- Чи доповідала Верховна Рада України Раді Безпеки ООН про численні диверсії Російської Федерації на складах боєприпасів, які зберігаються на території військових частин (м. Сватове, м. Балаклія, м. Ічня), та чи кваліфікувались такі дії РФ, як дії держави-агресора, у порядку встановленому міжнародним законодавством.

З повагою,

АО "Національна правова палата"

infzapyt, Верховна Рада України

1 Attachment

:

³ - (14.11.2018

[ Повідомлення сайту: вищенаведений текст неправильний закодований, тож невідомі символи було вилучено.]

Яковенко Світлана Петрівна,

1 Attachment