Хто в державі має право демонтувати незаконний та небезпечений для життя електрокабель

Нам невідомо, чи відповідь на цей запит була інформативною. Якщо ви Климюк Олена, будь ласка, авторизуйтесь і вкажіть, наскільки успішним був запит.
Климюк Олена

Доброго дня!

На підставі статей 1, 13, 19, 20 Закону України «Про доступ до публічної інформації» від 13 січня 2011 року, які надають право звертатись із запитами до розпорядників інформації щодо надання публічної інформації, прошу надати наступну інформацію (наступні документи):

У житловому будинку №5 по вулиці Юрія Кондратюка у м.Києві в офісі забудовника (ПРАТ "Енергополь-Україна") у секції 3, зовнішня-(північна) частина будинку проведено повітряну тимчасову кабельну лінію від ТП 5115 на висоті 2 поверху. ОСББ "К5" скаржилось до ДТЕК, Держенергонагляду та просило демонтувати такий кабель як такий, що становить небезпеку для мешканців будинку. Усі адресати письмово повідомили, що по вказаній тимчасовій кабельній лінії не надходить електрика, а повноваженнями щодо демонтажу у нашій країні ніхто не наділений. Фахівці Держенергонагляду повідомили, що змінами в законодавстві видалено повноваження Держенергонагляду щодо контролю за споживачами (залишено лише контроль за ОСР), крім того, від цього органу "забрали" повноваження щодо демонтажу протиправно встановлених кабельних ліній.

Натомість, 17.11.2021 у тому ж приміщенні - в офісі забудовника (ПРАТ "Енергополь-Україна") у секції 3, на другому поверсі, зовнішня-(північна) частина житлового будинку №5 по вулиці Юрія Кондратюка у м.Києві сталась пожежа.

Інша пожежа сталась в той же день, 17.11.2021 також на другому поверсі нежитлового приміщення будинку №5 по вул.Юрія Кондратюка у м.Києві у приміщенні ТОВ "Київська комунальна компанія" (приміщення орендоване у фізичної особи - Тимошко Алли В'ячеславівни).

Електроенергія, яка б постачалась у вказані обидва нежитлові приміщення на підставі договору з ДТЕК (Ясно) - відсутня. Проект на електроенергію - у власників обох приміщень відсутній. Через проведену повітряну тимчасову кабельну лінію фактично здійснюється не лише електропостачання для освітлення вказаних приміщень, але і для опалення таких приміщень (оскільки опалення на перших двох поверхах житлового будинку (усі нежитлові приміщення) забудовник не підключив).

На місце пожежі, 17.11.2021 прибули фахівці Оболонського районного управління Головного управління ДСНС України у м.Києві, склали відповідні Звіти про причини виникнення пожежі в електрощитку нежитлового офісного приміщення в житловому будинку та Акти про пожежу від 17.11.2021.

Однак станом на 03.12.2021 повітряна тимчасова кабельна лінія досі не демонтована і досі становить загрозу для 25-26 поверхового житлового будинку (850 квартир та понад 3000 мешканців).

Прошу повідомити, хто в нашій країні наділений повноваженнями щодо демонтажу протиправно проведеної кабельної лінії у житловий будинок, в результаті чого вже сталось 2 пожежі, та продовжує тривати загроза для життя і здоров'я мешканців 850 квартир у багатоквартирному житловому будинку?

З повагою,
Клим'юк Олена

Управління доступу до публічної інформації, Офіс Президента України

1 Attachment