Інформація про суддів

Гошовський Володимир

Доброго дня!

На підставі статей 1, 13, 19, 20 Закону України «Про доступ до публічної інформації» від 13 січня 2011 року, які надають право звертатись із запитами до розпорядників інформації щодо надання публічної інформації, прошу надати наступну інформацію (наступні документи):

Я, Гошовський Володимир Сергійович, неодноразово звертався до ВККС України із запитами стосовно підстав та причин непроведення кваліфікаційного оцінювання судді Київського апеляційного адміністративного суду Бабенка К.А.
Відповідно до пункту 6 розділу ІІ «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про забезпечення права на справедливий суд» Вища кваліфікаційна комісія суддів України забезпечує проведення первинного кваліфікаційного оцінювання суддів з метою прийняття рішень щодо можливості здійснення ними правосуддя у відповідних судах. Судді апеляційних судів проходять первинне кваліфікаційне оцінювання протягом двох років з дня набрання чинності даним Законом.
На виконання п. 6 Розділу ІІ «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про забезпечення права на справедливий суд» рішення Вищої кваліфікаційної комісії суддів України від 22 березня 2016 року № 17/зп-16 призначено проведення первинного кваліфікаційного оцінювання суддів апеляційних суддів, зокрема, судді Київського апеляційного адміністративного суду Бабенко К.А.
Крім того, Рішенням Вищої ради правосуддя від 26.05.2016 року № № 1048/0/15-16 було внесено подання до Верховної Ради України про звільнення Бабенка Костянтина Анатолійовича з посади судді Київського апеляційного адміністративного суду у зв’язку з поданням заяви про звільнення за власним бажанням.
Проте починаючи з 22 березня 2016 року, не дивлячись на непроходження кваліфікаційного оцінювання та наявність заяви про звільнення за власним бажанням, суддя Бабенко К.А. продовжував здійснювати правосуддя у Київському апеляційному адміністративному суді, тобто протягом двох років! При цьому в порушення норм чинного законодавства він не подав повторну заяву про звільнення після зміни нормативного врегулювання порядку звільнення. В зв’язку з чим, можна поставити під сумнів прийняті ним рішення в якості судді протягом зазначених двох років.
У зв’язку з моїми численними скаргами Наказом Голови ВККС України від 06 вересня 2018 року № 166-к/тм «Про дисциплінарне провадження» було розпочате проведення дисциплінарного провадження з метою визначення винних осіб, наявності вини, характеру та тяжкості дисциплінарного проступку, наслідком вчинення якого є не завершення процедури первинного кваліфікаційного оцінювання судді Київського апеляційного адміністративного суду Бабенко К.А. Проте у листопаді 2018 року дисциплінарне провадження було закрито та жодної особи до відповідальності не притягнуто.
Оскільки суддя Київського апеляційного адміністративного суду Бабенко К.А. здійснював свої повноваження, безпідставно уникнувши кваліфікаційного оцінювання та за відсутності жодних наслідків для себе, прошу надати інформацію, скільки суддів та у яких судах на сьогодні працюють за аналогією судді Бабенко К.А.: здійснюють свої повноваження, не пройшовши кваліфікаційного оцінювання відповідно до Закону України «Про забезпечення права на справедливий суд».

З повагою,

Гошовський Володимир

public_info, Вища кваліфікаційна комісія суддів України

1 Attachment

15.11.2018 14:49, Гошовський Володимир пишет:

показати цитоване