ДУАЛЬНА ОСВІТА: цифрова КЕП чи мокра печатка?

Роговський Андрій

Доброго дня!

На підставі статей 1, 13, 19, 20 Закону України «Про доступ до публічної інформації» від 13 січня 2011 року, які надають право звертатись із запитами до розпорядників інформації щодо надання публічної інформації, прошу надати наступну інформацію (наступні документи):

Згідно зі статутом ГО "УНК" в рамках права здійснювати просвітницьку та навчально-методичну діяльність, представникам ВНЗ було відправлено запрошення на прийом студентів для проходження навчально-практичних кейсів, які являються частиною соціально-значущих проектів Організації

Багато представників ВНЗ відповіли, що для оформлення документів потрібна мокра печатка, а цифрова КЕП їм не підходить.

Прошу посилання на сайт МОН / норму законодавства, де вказано таку вимогу

З повагою,

Роговський Андрій

Міністерство освіти і науки, Міністерство освіти і науки України

3 Attachments

 

 

 

[1]1

 

 

[2][email address]

 

 

 

 

References

Visible links
2. mailto:[email address]

[ Повідомлення сайту: вищенаведений текст неправильний закодований, тож невідомі символи було вилучено.]

Роговський Андрій

Лист Вих.19-21/06/21 від 21.06.2021 р

ГРОМАДСЬКА ОРГАНІЗАЦІЯ «УКРАЇНСЬКИЙ НАРОДНИЙ КОНТРОЛЬ ЗА ДІДЖІТАЛІЗАЦІЄЮ» (ГО «УНКД»), в особі голови організації Роговського Андрія Еіріхтовича уважно розглянуло вашу відповідь 3/1350-21 від 24.05.2021 та повідомляє:

12 травня 2021 року через сайт https://dostup.pravda.com.ua/ до Міністерства освіти і науки України було надіслано запит на інформацію (статус повідомлення – «ДОСТАВЛЕНЕ»), оскільки на цей запит станом на 11.06.2021 відповіді не було отримано ГО «УНКД» направило Лист Вих.17-11/06/21 від 11.06.2021 р (Запит про надання інформації) з наступним змістом:

«12 травня 2021 року через сайт https://dostup.pravda.com.ua/ до Міністерства освіти і науки України було надіслано запит на інформацію (статус повідомлення – «ДОСТАВЛЕНЕ») із наступним змістом:
«На підставі статей 1,13,19,20 ЗУ «Про доступ до публічної інформації», які надають право звертатись із запитами до розпорядників інформації щодо надання публічної інформації, прошу надати наступну інформацію (наступні документи): згідно зі статутом ГО «УНКД» в рамках права здійснювати просвітницьку та навчально-методичну діяльність, представникам ВНЗ було направлено запрошення на прийом студентів для проходження навчально-практичних кейсів, які є частиною соціально-значущих проектів Організації. Багато представників ВНЗ відповіли, що для оформлення документів потрібна мокра печатка, а цифрова КЕП їм не підходить. Прошу надати посилання на сайт МОН/норму законодавства, де зазначена така вимога.»
Станом на сьогодні відповіді не отримано.
У відповідності до ч. 1 ст. 20 ЗУ «Про доступ до публічної інформації» розпорядник інформації має надати відповідь на запит на інформацію не пізніше п'яти робочих днів з дня отримання запиту.
Згідно ч. 4 ст. 20 ЗУ «Про доступ до публічної інформації » у разі якщо запит стосується надання великого обсягу інформації або потребує пошуку інформації серед значної кількості даних, розпорядник інформації може продовжити строк розгляду запиту до 20 робочих днів з обґрунтуванням такого продовження. Про продовження строку розпорядник інформації повідомляє запитувача в письмовій формі не пізніше п'яти робочих днів з дня отримання запиту.
У відповідності до п. 1 та п. 2 ч. 1 ст. 24 ЗУ «Про доступ до публічної інформації » винні особи несуть відповідальність за порушення законодавства про доступ до публічної інформації, зокрема: за ненадання відповіді на запит; ненадання інформації на запит.
Враховуючи вищевикладене, повторно прошу надати інформацію, що запрошувалась 12 травня 2021 року через сайт https://dostup.pravda.com.ua/ , а саме:
Інформацію про те, що обов’язковими вимогами підписання договору Вищим навчальним закладом із третіми особами є: 1. Проставлення мокрої печатки. 2. Що підписувати договір із використанням КЕП (Кваліфікованого електронного підпису) неможливе. Зазначену інформацію прошу надати із посиланням на норми чинного законодавства.
Відповідь прошу надати протягом 5 днів, а також прошу зазначити обґрунтування причин ненадання відповіді на запит від 12 травня 2021 року в строки згідно норм чинного законодавства. »

Відповіді на лист Лист Вих.17-11/06/21 від 11.06.2021 р ГО «УНКД» на даний час не отримало.
Проте, враховуючи вашу відповідь 3/1350-21 від 24.05.2021 на запит від 12 травня 2021р., а саме зазначення: «Що стосується інформації про обов’язкове використання та проставлення печатки на первинних документах, на офіційному сайті Міністерства освіти і науки України, зазначена інформація не розміщувалась.» вбачається, що законом не передбачено вимог підписання договору Вищим навчальним закладом із третіми особами із обов’язковим використанням мокрої печатки, а також, те що підписувати договір із використанням КЕП (Кваліфікованого електронного підпису) є неможливим.

Узагальнюючи інформацію надану вами в листі 3/1350-21 від 24.05.2021 та запрошувану інформацію викладену в наших запитах від 12 травня 2021 року та Лист Вих.17-11/06/21 від 11.06.2021 р, прошу надати відповідь на наступні запитання:
Чи можливо підписання договору Вищим навчальним закладом із третіми особами без використанням мокрої печатки?
Чи можливо підписання договору Вищим навчальним закладом із третіми особами із використанням КЕП (Кваліфікованого електронного підпису)?
Якщо відповідь на перше и друге запитання «неможливе», то прошу надати обґрунтовану відповідь із посиланням на норми чинного законодавства.

Голова Громадської організації «Український Народний Контроль за Діджіталізацією»

Роговський Андрій Еіріхтович.