Довідка про реєстрацію особи громадянином України, видана МЗС України

Олена Глушко

Доброго дня!

На підставі статей 1, 13, 19, 20 Закону України «Про доступ до публічної інформації» від 13 січня 2011 року, які надають право звертатись із запитами до розпорядників інформації щодо надання публічної інформації, прошу надати наступну інформацію:

Згідно ст. 8 Закону «Про громадянство України» (територіальне походження) в квітні цього року я отримала Довідку про реєстрацію особи громадянином України. Я думала, чи одержувати її в Києві, де планую жити, працювати і допомагати волонтерам, або ж в Посольстві України в Москві, однак, оскільки мені необхідно було довести до кінця навчальний рік, я звернулася до Посольства України в Москві, де співробітники при видачі Довідки пояснили, що внутрішній паспорт я без проблем по даному документу отримаю на території України.
Отже, в липні я приїхала на територію України (я викладач і збиралася спокійно розпочати роботу в новому навчальному році в новій країні). Відповідно до законодавства України, я відправила російські паспорти - як внутрішній, так і закордонний - на адресу Російського посольства в Україні разом із Заявою про вихід з громадянства Росії, та відмовою від російських паспортів, про що є Опис вкладення у лист, підписаний співробітником відділення поштового зв'язку. Я подзвонила за консультацією в Головне управління ДМС у місті Києві, але там мені сказали, що посольство України в м. Москві мало видати мені закордонний паспорт українця, а не Довідку. Я здивувалася, але, оскільки видачею внутрішніх паспортів займаються районні відділи ДМС, я вирішила, що, мабуть, співробітники Головнего управління не зовсім орієнтуються в питанні.
Проте в Подільському районному відділи, де я на той момент хотіла зареєструватися, мені відмовили в прийомі документів саме на цій підставі – сказали, вони не знають такого документа як Довідка, видана представництвом МЗС за межами України, а визнають тільки Довідку, видану українською ДМС.
Це мене здивувало ще сильніше, але, оскільки я мала намір переїжджати з центру Києва, я спробувала подати документи в Дарницькому відділенні ДМС. Дійсно, там 18.08.2015 взяли мою заяву на видачу паспорта, забрали всі документи, в т.ч. оригінал Довідкі, причому не видали мені ніякого підтвердження про їх прийом і сказали, що спершу повинні відправити запит до Посольства України, чи дійсно ця Довідка була мені видана. Я вважала, що це дійсно буде запит з метою перевірки наявності у мене громадянства (з квітня місяця) та видачі необхідного документа, та що він буде направлений до Посольства електронною поштою. Власне, саме таку процедуру мені описували пізніше співробітники відділу громадянства МЗС України (Київ, Михайловска площа, 1) та співробітники Посольства України в Москві, куди я додзвонювалася по телефону. За запевненням співробітників Дарницького ДМС, 27.08.2015 вони все-таки відправили запит на адресу консульства в електронному вигляді, але співробітники Посольства України в Москві сказали, що жодних запитів від Дарницького ДМС не отримували.
Також ще 19.08., за їх власних словами, співробітники Дарницького ДМС направили письмовий запит для Посольства на адресу МЗС у Києві, але на даному етапі жоден співробітник жодного відомства мені не може сказати, скільки займе отримання відповіді на цей запит (якщо, звичайно, він дійсно був посланий). Співробітники МЗС як у Києві, так і в Посольстві України також висловлюють подив, чому співробітники ДМС не довіряють наданому їм офіційному документу.
На даному етапі я не маю жодного документа, що посвідчує особу, на руках, а також не маю підтвердження про прийом Заяви на видачу паспорта, і ніяких гарантій, що паспорт дійсно буде видан у встановлений законом місячний термін. Я не можу ні відкрити рахунок у банку, ні отримати податковий ідентифікаційний номер, ні виїхати з країни, щоб домогтися особистого прийому в Посольстві України в Москві – це при тому, що згідно із законодавством, я є громадянкою України з моменту реєстрації мого громадянства, тобто з квітня місяця.
Я хотіла б:
А) щоб ДМС України відповіла на запитання, чи визнають вони Довідку про реєстрацію особи громадянином України, видану представництвом МЗС за межами України, офіційним документом, і якщо ні, то чому;
Б) щоб ДМС України спільно з МЗС України оприлюднили докладні інструкції для отримання паспорта громадянина України на підставі Довідкі про реєстрацію особи громадянином України, роз'яснили б відмінності між Довідкой, виданої відділеннями ДМС на території України та представництвами МЗС за межами України, якщо такі відмінності існують, і відмінності в процедурі та терміни отримання паспорта громадянина України на підставі цих документів, щоб надалі цими інструкціями керувалися як співробітники ДМС, так і співробітники МЗС, не вводячи в оману майбутніх і справжніх громадян України.

З повагою,

Глушко Олена Вікторівна

zapyty, Державна міграційна служба України

Здравствуйте, Олена.

Вы писали 4 вересня 2015 р., 17:44:50:

показати цитоване

Доброго дня!

1) Інформуємо, що запит, поданий Вами в порядку передбаченому Законом України «Про доступ до публічної інформації», підпадає під сферу застосування Закону України «Про звернення громадян».
Відповідно до ст. 19 Закону України «Про доступ до публічної інформації» запит на інформацію - це прохання особи до розпорядника інформації надати публічну інформацію, що знаходиться у його володінні. У Вашому ж запиті порушенні питання, що стосуються персональних даних, які без письмової згоди запитувача не можуть бути надані згідно Закону України «Про захист персональних даних».
Відповідно до статті 5 Закону України «Про звернення громадян» звернення адресуються органам державної влади і місцевого самоврядування, підприємствам, установам, організаціям незалежно від форм власності, об’єднанням громадян або посадовим особам, до повноважень яких належить вирішення порушених у зверненнях питань.
У зверненні має бути зазначено прізвище, ім'я, по батькові, місце проживання громадянина, викладено суть порушеного питання, зауваження, пропозиції, заяви чи скарги, прохання чи вимоги.
Звернення може бути усним (викладеним громадянином і записаним посадовою особою на особистому прийомі) чи письмовим, надісланим поштою або переданим громадянином до відповідного органу, установи особисто чи через уповноважену ним особу, якщо ці повноваження оформлені відповідно до чинного законодавства.
Письмове звернення повинно бути підписано заявником (заявниками) із зазначенням дати.
Звернення, оформлене без дотримання цих вимог, повертається заявникові з відповідними роз'ясненнями не пізніш як через десять днів від дня його надходження, крім випадків, передбачених частиною першою статті 7 цього Закону.

2) Як подати звернення до Державної міграційної служби України
Звернення, оформлене відповідно до вимог законодавства, можна подати:
Поштою: вул. Академіка Богомольця, 10, м. Київ, 01601.
Особисто (усно) під час особистого прийому:
Прийом громадян громадською приймальною Державної міграційної служби України.

3) Громадська приймальня працює за адресою: м. Київ, вул. Володимирська, 9

День тижня Години прийому
Понеділок 14.00-17.00
Вівторок 9.00-13.00
Середа 14.00-17.00
Четвер 9.00-13.00
П'ятниця 9.00-16.45

перерва 13.00-14.00

--
С уважением,
zapyty mailto:[email address]