Документи, необхідні для отримання соц. гарантій учасникам АТО

Масі-Мустафа Найєм

Доброго дня!

На підставі статей 1, 13, 19, 20 Закону України «Про доступ до публічної інформації» від 13 січня 2011 року, які надають право звертатись із запитами до розпорядників інформації щодо надання публічної інформації, прошу надати наступну інформацію (наступні документи):

Чи є інвалідами війни учасники АТО, які отримали поранення ?
Які державні соціальні гарантії надає держава пораненим та загиблим учасникам АТО?
Який вичерпний перелік документів, на підставі яких учасник АТО може отримати державні соціальні гарантії?

З повагою,

Масі-Мустафа Найєм

Publishinfo, Кабінет Міністрів України

Масі-Мустафі Наєму
[email address]

За результатами опрацювання Вашого запиту від 01.08.2014 р. що надійшов до Секретаріату Кабінету Міністрів електронною поштою стосовно соціальних гарантій, які надаються державою пораненим та учасникам антитерористичної операції, в межах компетенції повідомляємо.
Згідно з статтею 4 Закону України «Про боротьбу з тероризмом» Служба безпеки України є головним органом у загальнодержавній системі боротьби з терористичною діяльністю.
Правовий і соціальний захист осіб, які беруть участь у боротьбі з тероризмом, визначено статтею 21 зазначеного Закону.
Також повідомляємо, що відповідно до пункту 19 частини першої статті 6 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» учасниками бойових дій визначаються військовослужбовці (резервісти, військовозобов'язані) та працівники Збройних Сил України, Національної гвардії України, Служби безпеки України, Служби зовнішньої розвідки України, Державної прикордонної служби України, особи рядового, начальницького складу, військовослужбовці, працівники Міністерства внутрішніх справ України, Управління державної охорони України, Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації України, інших утворених відповідно до законів України військових формувань, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України і брали безпосередню участь в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення, перебуваючи безпосередньо в районах антитерористичної операції, а також працівники підприємств, установ, організацій, які залучалися та брали безпосередню участь в антитерористичній операції в районах її проведення у порядку, встановленому законодавством.
Згідно із Законом України “Про Кабінет Міністрів України” та відповідно до пункту першого § 1 Регламенту Кабінету Міністрів України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів від 18.07.2007 р. № 950 (у редакції постанови Кабінету Міністрів від 09.11.2011 р. № 1156), Кабінет Міністрів є вищим органом у системі органів виконавчої влади, який здійснює виконавчу владу безпосередньо та через міністерства, інші центральні органи виконавчої влади та місцеві державні адміністрації.
Питання діяльності, зокрема міністерств, у Кабінеті Міністрів представляють відповідні міністри, які забезпечують формування та реалізацію державної політики у відповідній сфері.
Підпунктом 43 пункту 4 Положення про Міністерство внутрішніх справ, затвердженого Указом Президента України від 06.04.2011 р. № 383 визначено, що МВС взаємодіє з органами державної влади з питань соціального захисту осіб рядового і начальницького складу органів внутрішніх справ, військовослужбовців внутрішніх військ МВС України та членів їх сімей.
Відповідно до абзацу другого пункту 1 Положення про Міністерство соціальної політики, затвердженого Указом Президента України від 06.04.2011 р. № 389 Мінсоцполітики є головним органом у системі центральних органів виконавчої влади з формування та забезпечення реалізації державної політики, зокрема, у сферах соціального захисту, соціального обслуговування населення.
Згідно з підпунктом 37 пункту 4 Положення про Міністерство оборони України, затвердженого Указом Президента України від 06.04.2011 р. № 406 Міноборони здійснює відповідно до законодавства правовий та соціальний захист військовослужбовців, резервістів Збройних Сил, військовозобов’язаних, призваних на збори, членів їх сімей та працівників Збройних сил.
Відповідно до абзацу двадцять четвертого підпункту 8.8 підпункту 8 пункту 4 Положення про Міністерство охорони здоров’я, затвердженого Указом Президента України від 13.04.2011 р. № 467 МОЗ затверджує порядок проведення медико-соціальної експертизи з метою виявлення ступеня обмеження життєдіяльності особи.
Підпунктом 32 пункту 4 Положення про Адміністрацію Державної прикордонної служби, затвердженим Указом Президента України від 06.04.2011 р. № 399 Держприкордонслужба забезпечує відповідно до законодавства правовий та соціальний захист військовослужбовців, працівників Держприкордонслужби та членів їх сімей.
Відповідно до частини другої статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов’язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Ураховуючи викладене, Ваш запит опрацьовано в Секретаріаті Кабінету Міністрів і відповідно до частини третьої статті 22 Закону України “Про доступ до публічної інформації” надіслано листом від 06.08.2014 № 10405/0/2-14 до Служби безпеки та листом від 06.08.2014 р. № 10406/0/2-14 до Міністерства оборони, Міністерства внутрішніх справ, Мінсоцполітики, МОЗ, Адміністрації Держприкордонслужби для розгляду та інформування Вас в установленому порядку.

Департамент інформації та комунікацій з громадськістю
Секретаріату Кабінету Міністрів України

1 Attachment

Здравствуйте, Foi+reguest-1787-1a76cf5e.

--
Відділ забезпечення доступу
до публічної інформації mailto:[email address]

1 Attachment

Здравствуйте, Foi+request-1787-1a76cf5e.

--
Відділ забезпечення доступу
до публічної інформації mailto:[email address]

3 Attachments


 

Ковалевський,

1 Attachment

Відділ по роботі з громадянами та доступу до публічної інформації,

3 Attachments