Докази ефективності масового використання засобів індивідуального захисту органів дихання населенням для попередження поширення COVID-19

Нам невідомо, чи відповідь на цей запит була інформативною. Якщо ви Анатолiй, будь ласка, авторизуйтесь і вкажіть, наскільки успішним був запит.

Постанова Кабміну 211, 1236 та ін. стосовно встановлення карантину для запобігання розповсюдження COVID-19, як один з основних протиепідемічних заходів вбачає примусове використання населенням засобів індивідуального захисту органів дихання, зокрема захисних масок та респіраторів. У попередніх запитах неодноразово були посилання на Тимчасові рекомендаціЙ ВООЗ з приводу використання масок населенням.

Оскільки:
1) в останній версії Тимчасових рекомендацій ВООЗ міститься твердження, що наразі не існує беззаперечних доказів використання масок здоровими людьми (мовою оригіналу: "At present there is only limited and inconsistent scientific evidence to support the effectiveness of masking of healthy people in the community to prevent infection with respiratory viruses, including SARS-CoV-2");
2) в останній версії Тимчасових рекомендацій ВООЗ не міститься вимог примусового використання масок, мова йде лише про заохочення;
3) стаття 28 Конституції України прямо забороняє використання дослідів без вільної згоди;

то Кабміну при прийнятті постанови 1236, в якій для населення вводиться примусове використання населенням засобів індивідуального захисту органів дихання, зокрема захисних масок та респіраторів, мають бути відомі беззаперечні докази цього протиепідемічного заходу.

На основі вищевикладеного та ст. 17 Закону "Про захист населення від інфекційних хвороб", де зазначено, що "громадяни та їх об'єднання мають право на отримання достовірної інформації щодо епідемічної ситуації в Україні", а також на підставі статей 1, 13, 19, 20 Закону України «Про доступ до публічної інформації» від 13 січня 2011 року, які надають право звертатись із запитами до розпорядників інформації щодо надання публічної інформації прошу надати:

1. Документи або їх копії (чи посилання на них), що містять беззаперечні докази щодо конкретної ефективності масового використання засобів індивідуального захисту органів дихання населенням для попередження поширення COVID-19, що були отримані в результаті наукових досліджень (згідно ст. 6 Закону "Про захист населення від інфекційних хвороб") чи спостережень, проведених в Україні за період с 01 березня 2020 р. по 01 серпня 2021 р.

Publishinfo, Кабінет Міністрів України

1 Attachment

 

Відповідь у вкладеному файлі.

 

 

показати цитоване

Public Health Department MOH,

1 Attachment

--
З повагою
Директорат громадського здоров'я  та профілактики захворюваності МОЗ
України