Чи має право АТ КБ "ПриватБанк" відмовити мені в надані інформації, щодо мого ж рахунку та руху коштів по ньому?

Макаренко Роман

Доброго дня!

На підставі статей 1, 13, 19, 20 Закону України «Про доступ до публічної інформації» від 13 січня 2011 року, які надають право звертатись із запитами до розпорядників інформації щодо надання публічної інформації, прошу надати наступну інформацію:

Ситуація:
Згідно ч.1 ст.11 Закону України «Про споживче кредитування» після укладення договору про споживчий кредит кредитодавець на вимогу споживача, але не частіше одного разу на місяць, у порядку та на умовах, передбачених договором про споживчий кредит, безоплатно повідомляє йому інформацію про поточний розмір його заборгованості, розмір суми кредиту, повернутої кредитодавцю, надає виписку з рахунку/рахунків (за їх наявності) щодо погашення заборгованості, зокрема інформацію про платежі за цим договором, які сплачені, які належить сплатити, дати сплати або періоди у часі та умови сплати таких сум (за можливості зазначення таких умов у виписці), а також іншу інформацію, надання якої передбачено цим Законом, іншими актами законодавства, а також договором про споживчий кредит.
Враховуючи приписи ч.1 ст.11 Закону України «Про споживче кредитування» я звернувся до АТ КБ «ПриватБанк» з письмовим запитом про надання інформації, щодо суми сплачених мною коштів за користування кредитом (відсотки, пеня, комісія та інші приховані платежі).
Запит підписаний мною особисто. До запиту було надано копію мого паспорта громадянина України. Відповідь просив надати на адресу моєї реєстрації, котра одночасно являється і адресою вказаною в кредитному договорі.

У відповідь на мій запит мені було відмовлено в надані відповіді.
АТ КБ «ПриватБанк», аргументуючи відмову вказав:
«З метою виключення ризику розкриття банківської таємниці під час відправлення відповіді особам, які не мають на це відповідних повноважень...
Банк не надає інформацію (у тому числі довідки, виписки операцій по рахунках та платіжних картках, копії договорів), яка містить банківську таємницю на паперових носіях поштою.».

Однак згідно ст. 31 Конституції України кожному гарантується таємниця листування, телефонних розмов, телеграфної та іншої кореспонденції. Винятки можуть бути встановлені лише судом у випадках, передбачених законом, з метою запобігти злочинові чи з'ясувати істину під час розслідування кримінальної справи, якщо іншими способами одержати інформацію неможливо.
Одночасно зауважую, що відповідальність за порушення таємниці листування передбачена ст. 163 Кримінального Кодексу України.

Запитання:
Чи має право АТ КБ «ПриватБанк» відмовити мені в надані інформації, щодо мого ж рахунку та руху коштів по ньому, аргументуючи це банківською таємницею та побоюваннями розкриття цієї таємниці при пересиланні відповіді через Укрпошту?

З повагою,

Макаренко Роман

Національний банк України

2 Attachments

, / .

³

:
1) , :
*.pdf / ;
*.p7s , / ;
2) http://canbu.bank.gov.ua/verify *.p7s, *.pdf

[ Повідомлення сайту: вищенаведений текст неправильний закодований, тож невідомі символи було вилучено.]