Атестація

Нам невідомо, чи відповідь на цей запит була інформативною. Якщо ви Юлія, будь ласка, авторизуйтесь і вкажіть, наскільки успішним був запит.

Доброго дня!

На підставі статей 1, 13, 19, 20 Закону України «Про доступ до публічної інформації» від 13 січня 2011 року, які надають право звертатись із запитами до розпорядників інформації щодо надання публічної інформації, прошу надати наступну інформацію (наступні документи): працюю соціальним педагогом в коледжі з 2012 року (без профільної освіти), маю повну вищу освіту за освітнім ступенем магістра. Прийнята на посаду з кваліфікаційною категорію "спеціаліст". Протягом всього часу роботи на мої запити, про підвищення кваліфікації, адміністрація закладу відмовляла, мотивуючи це відсутністю повної вищої педагогічної (профільної) освіти. Щоб отримати кваліфікацію "спеціаліста другої категорії" пройшла: стажування у 2018 році на кафедрі соціальної педагогіки та соціальної роботи; 2019, 2020, 2021 роках курси підвищення кваліфікації, як соціальний педагог; у 2021 році профільне навчання на "Фахівця у галузі надання соціальних послуг"; розробила методичні рекомендації; мала публічні виступи на педагогічних радах коледжу, методичному об'єднанні практичних психологів і соціальних педагогів регіону .
За заявою від 01.10.2020 р., написаною з проханням атестувати мене на кваліфікаційну категорію "спеціаліст другої категорії", була нарешті допущена до атестації, яка відбулася 2021 році. За рішенням атестаційної комісії І рівня мені була присвоєна кваліфікаційна категорія "спеціаліст", з відповідністю займаній посаді, відмовивши у підвищенні кваліфікаційної категорії до "спеціаліст другої категорії". Після проходження атестації мені не видали жодних документів, які б мали підтвердити хоча б проходження атестації у 2021 році. На заяву написану 26.04.2021 р. з проханням видати мені атестаційний лист і атестаційну характеристику отримала відмову (в усній формі). Я не можу подати апеляцію відповідно Типового положення пункту 6.4. " Педагогічні працівники у десятиденний строк з дня вручення атестаційного листа мають право подати апеляцію на рішення атестаційної комісії до атестаційної комісії вищого рівня", оскільки до апеляції додається копія атестаційного листа.
Не погодившись з рішенням атестаційної комісії мною були написані запити до Міністерства освіти і науки з питаннями чи можу я проходити атестацію для підвищення кваліфікації на посаді соціального педагога, з присвоєнням кваліфікаційної категорії, згідно наказу Міністерства освіти і науки України від 06.10.2010 N 930 "Про затвердження Типового положення про атестацію педагогічних працівників", відповідно пункту 3.26 в якому написано: "Особи з повною вищою педагогічною освітою або іншою повною вищою освітою, прийняті на посади педагогічних працівників за спеціальностями, фахівці з яких не готувалися вищими навчальними закладами
або підготовлені у недостатній кількості, за умови проходження ними підвищення кваліфікації, атестуються як такі, що мають відповідну освіту" і чи могла адміністрація закладу освіти одразу присвоїти мені кваліфікаційну категорію "спеціаліст другої категорії", а не присвоювати мені кваліфікаційну категорію "спеціаліст", оскільки згідно наказу Міністерства освіти і науки України від 06.10.2010 N 930 "Про затвердження Типового положення про атестацію педагогічних працівників" пункту 4.3 підпункту 2 "Випускникам вищих навчальних закладів, які отримали повну вищу освіту, при прийомі на роботу встановлюється кваліфікаційна категорія "спеціаліст"? На запити я отримала відповіді МОНУ директорату дошкільної, шкільної, позашкільної та інклюзивної освіти № 4.5/788-21 від 07.04.2021 р. та директорату вищої освіти № 3/1098-21 від 22.04.2021 р., в яких написано що згідно пунктів 4.1, 3.26, 4.10, 4.3-4.6 Типового положення я маю право проходити атестацію, як педагогічний працівник оскільки я маю іншу вищу освіту за освітнім ступенем магістр. Крім того атестувати мене мали на відповідність займаній посаді та з присвоєнням наступної кваліфікаційної категорії за умови проходження підвищення кваліфікації за відповідною спеціальністю.
Надавши листи Міністерства освіти і науки України адміністрації навчального закладу освіти в якому я працюю, отримала відповідь, що атестація була проведена правильно і мені згідно Типового положення пункту 4.2. "За результатами атестації педагогічним працівникам присвоюються кваліфікаційні категорії: "спеціаліст", "спеціаліст другої категорії", "спеціаліст першої категорії", "спеціаліствищої категорії", була вірно присвоєна кваліфікаційна категорія "спеціаліст" і підтвердили відповідність займаній посаді.
Так, як склалася не однозначна ситуація. Зі сторони адміністрації коледжу 23.04.2021 р. було направлено листа до Дніпропетровської обласної державної адміністрації з запитом чи мають вони право атестувати педагогічного працівника, який займає посаду соціального педагога не маючи профільної освіти. На свій запит 19.05.2021р. керівництво навчального закладу отримало відповідь, з якою мене ознайомили на словах, що відповідно до Типового положенняпункту 4.1. "Атестація на відповідність займаній посаді з присвоєнням кваліфікаційних категорій проводиться щодо вчителів та викладачів усіх спеціальностей, а також щодо вчителів-дефектологів, методистів, вихователів, вихователів-методистів, соціальних педагогів, практичних психологів, логопедів, вчителів-логопедів, завідувачів логопедичними пунктами, педагогів організаторів, концертмейстерів, художніх керівників, музичних керівників, інструкторів з фізкультури, праці та слухових кабінетів, які мають вищу педагогічну або іншу вищу освіту за освітньо-кваліфікаційним рівнем спеціаліста або магістра (далі - повна вища освіта), зокрема:
соціальні педагоги - повну вищу педагогічну освіту зі
спеціальності соціальна педагогіка", вони не мають право атестувати працівника, який не має вищої педагогічної освіти навіть на відповідність займаній посаді, не кажучи про атестацію з присвоєнням кваліфікаційної категорії. Оскільки адміністрація мого навчального закладу отримала відповідь Дніпропетровської обласної державної адміністрації, яка підтвердила їх дії щодо мене. На основі даного листа керівництво коледжу залишило за собою право нічого не змінювати та визнало проведення моєї атестації правильним.
Так, як відповіді Міністерства освіти і науки України та Дніпропетровської обласної державної адміністрації кардинально відрізняються. Підкажіть, будь ласка, чи правомірні дії адміністрації мого навчального закладу по відношенню до мене? Чи порушуються мої права? Надайте, будь ласка чітку відповідь, чи мала я право атестуватися на відповідність займаній посаді з присвоєнням наступної кваліфікаційної категорії?

З повагою,

Юлія Сергіївна.

Доброго дня!
Будь ласка надайте відповідь на запит "Атестація". Дякую за розуміння.

З повагою,

Юлія Сергіївна.

Міністерство освіти і науки, Міністерство освіти і науки України

2 Attachments

 

 

 

[1]1

 

 

[2][email address]

 

 

 

 

References

Visible links
2. mailto:[email address]

[ Повідомлення сайту: вищенаведений текст неправильний закодований, тож невідомі символи було вилучено.]

Міністерство освіти і науки, Міністерство освіти і науки України

2 Attachments

 

 

 

[1]1

 

 

[2][email address]

 

 

 

 

References

Visible links
2. mailto:[email address]

[ Повідомлення сайту: вищенаведений текст неправильний закодований, тож невідомі символи було вилучено.]