24 позачергова сесія

До цього запиту є юридичний коментар. Перейти до коментаря

Король Анатолій Васильович

Доброго дня!

На підставі статей 1, 13, 19, 20 Закону України «Про доступ до публічної інформації» від 13 січня 2011 року, які надають право звертатись із запитами до розпорядників інформації щодо надання публічної інформації, прошу надати наступну інформацію (наступні документи):
1)копію протоколу 24-ї позачергової сесії сьомого скликання Литвинівської сільської ради від 18.07.2017р.;
2) копії всіх рішень,прийнятих на зазначеній 24-ій позачерговій сесії Литвинівської сільської ради та копії протоколів поіменного голосування до них.

З повагою,

Король Анатолій Васильович

Литвинівська сільська рада

[ Email has no body, please see attachments ]

Посилання

Король Анатолій Васильович

Доброго дня!
Шановна Валентина Олегівна,так як частина п'ята статті 19 закону України "Про доступ до публічної інформації" містить декілька пунктів,прошу Вас вказати конкретну причину відмови в задоволенні мого запиту на інформацію.
Також хочу зауважити на некоректне посилання Вами до джерела отримання запитуваної інформації - в якому саме номері газети "Слово" міститься рішення Литвинівської сільської ради,яка мене цікавить?
Ще Ви стверджуєте,що з запитуваною інформацією я можу ознайомитись на дошці оголошень сільської ради. Запевняю Вас,що я намагався це зробити два рази,але обидва відвідування мною сільради з даною метою виявилися марними,інформації на стенді не було,а Вас на місці в робочий час не виявилося. В правдивості моїх слів Ви можете пересвідчитися за посиланням:
https://m.facebook.com/story.php?story_f... власне,тому я і звертаюсь до Вас в електронному форматі,благо і можливість для цього є,і законом це передбачено.
Відмову в наданні публічної інформації вважаю безпідставною,а тому ще раз прошу Вас надати запитувану інформацію в повному обсязі.

З повагою,

Король Анатолій Васильович

Литвинівська сільська рада

[ Email has no body, please see attachments ]

Посилання

Король Анатолій Васильович

Доброго дня,шановний Вячеслав Миколайович...
В своєму повторному запиті від 17.08.2017р. я просив вказати конкретну причину відмови в наданні відповіді на запит,цитую: "Шановна Валентина Олегівна,так як частина п'ята статті 19 закону України "Про доступ до публічної інформації" містить декілька пунктів,прошу Вас вказати конкретну причину відмови в задоволенні мого запиту на інформацію".
Щоб вам було зрозуміліше,конкретизовую своє запитання.
Частина 5 статті 19 закону України "Про доступ до публічної інформації" включає в себе три пункти:
Стаття 19. Оформлення запитів на інформацію
5. Запит на інформацію має містити:
1) ім'я (найменування) запитувача, поштову адресу або адресу електронної пошти, а також номер засобу зв'язку, якщо такий є;
2) загальний опис інформації або вид, назву, реквізити чи зміст документа, щодо якого зроблено запит, якщо запитувачу це відомо;
3) підпис і дату за умови подання запиту в письмовій формі.
Тому прошу Вас конкретизувати свою відповідь та вказати,на підставі не дотримання вимог якого саме пункту частини 5 статті 19 ЗУ "Про доступ до публічної інформації" мені відмовлено в задоволенні запиту на інформацію.
Що ж до можливості отримати запитувану інформацію в газеті "Слово",то я лише зробив зауваження Валентині Олегівній,що якщо вона вважає за необхідне й робить посилання на якесь джерело отримання інформації,то робити це треба правильно. Втім,дякую за уточнення,але хочу Вам нагадати, що згідно ч.2 ст.22 ЗУ "Про доступ до публічної інформації" відповідь розпорядника інформації про те, що інформація може бути одержана запитувачем із загальнодоступних джерел вважається неправомірною відмовою в наданні інформації.

З повагою,

Король Анатолій Васильович

Литвинівська сільська рада

[ Email has no body, please see attachments ]

Посилання

Король Анатолій Васильович

Доброго дня!
Шановний Вячеслав Миколайович,досить дивно читати вашу абсолютно безпідставну відмову в задоволенні мого запиту,враховуючи те,що ви маєте юридичну освіту і,до того,ж нещодавно отримали відповідь від Омбудсмена з розгорнутим(здається,на 37 листів) тлумаченням законодавства в частині,що стосується публічної інформації та дотримання прав людини. Тому прошу вас згадати,що ви,як особа,наділена владними повноваженнями, маєте дотримуватись законів України,а не порушувати їх,і надати мені запитувану інформацію.
До речі,якщо ще раз відмовите,то відмову пишіть з дотриманням всіх вимог,що зазначені в ч.4 ст.22 ЗУ "Про доступ доступ до публічної інформації",будь ласка.
В разі ненадання відповіді я знову змушений буду звернутись до Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини зі скаргою.
Зі святом...

З повагою,

Король Анатолій Васильович

Юридичний коментар

Коментує Христина Буртник, Центр демократії та верховенства права

По-перше, вимога розпорядника поставити підпис і дату є незаконною, адже відповідно до Закону України «Про доступ до публічної інформації» це стосується тільки письмових запитів, тобто тих, що надіслані звичайною поштою, а не електронною.

По-друге, у запиті повністю вказане повне ім’я запитувача (прізвище, ім’я, по батькові).

От щодо зазначення контактної інформації (поштова адреса чи адреса електронної пошти, а також номер засобу зв'язку), то можу сказати, що в даному випадку розпорядник занадто буквально тлумачить вимогу зазначити її у самому тексті запиту. Адже саму адресу видно із отриманого повідомлення і розпорядник неодноразово надсилав на неї свою відповідь.

З цього приводу Уповноважений ВРУ з прав людини у своєму офіційному роз’ясненні зазначив (https://dostup.pravda.com.ua/news/publications/ombudsman-vymoha-zaznachaty-u-zapyti-imia-zapytuvacha-ie-lyshe-informatyvnoiu-ofitsiine-roziasnennia), що «контактна інформація (поштова адреса чи адреса електронної пошти, а також номер засобу зв'язку) необхідна для того, щоб розпорядник інформації мав змогу надіслати запитувачу відповідь на актуальну адресу, а також для зворотного зв’язку із запитувачем (наприклад, для уточнення запитуваної інформації, повідомлення про відправлення відповіді тощо)».

А отже, якщо розпорядник в отриманому електронному повідомленні бачить адресу, на яку він фактично може надіслати відповідь, то це можна розглядати як «зазначення контактної інформації у запиті» і дотримання формальних вимог до запиту, що передбачені статтею 19 Закону України «Про доступ до публічної інформації».

Відслідковування запиту

1 користувач слідкує за цим запитом