206/19 Про статус російської мови в Дніпропетровській області

Нам невідомо, чи відповідь на цей запит була інформативною. Якщо ви Єськова Оксана, будь ласка, авторизуйтесь і вкажіть, наскільки успішним був запит.
Єськова Оксана

Доброго дня!

Для підготовки позовної заяви про стягнення заборгованості за договором оренди, укладеним у місті Дніпро, виявилось, що договір про оренду між двома ФОП був укладений російською.

Згідно зі ст. 6 Закону № 5029 державною мовою в Україні є українська. При цьому в економічній і соціальній діяльності суб'єкти підприємницької діяльності можуть вільно використовувати крім державної мови регіональні мови або мови меншин (ст. 18 Закону № 5029).

До регіональних мов і мов меншин належать: російська, білоруська, болгарська, вірменська та ряд інших мов.

Із цього випливає, що суб'єкти господаоювання мають право використовувати регіональну мову (наприклад, російську) при складанні договорів у межах відповідного регіону, якщо є рішення органів місцевого самоврядування про визнання російської мови регіональною (ст. 7 Закону № 5029).

В ЗМІ є інформація про те, що Дніпропетровська область визнала російську мову регіональною

На підставі статей 1, 13, 19, 20 Закону України «Про доступ до публічної інформації» від 13 січня 2011 року, які надають право звертатись із запитами до розпорядників інформації щодо надання публічної інформації, прошу надати наступну інформацію:

Прошу підтвердити чи спростувати інформацію про те, що в Дніпропетровській області російська мова має статус регіональної. Також прошу вказати відповідні нормативні - правові акти, на підставі яких російська мова набуло чи втратила в Дніпропетровській області статус регіональної.

З повагою,

Єськова Оксана

обласна рада Днiпропетровська, Дніпропетровська обласна рада

І
42/0/2-20 і 10.01.2020

[ Повідомлення сайту: вищенаведений текст неправильний закодований, тож невідомі символи було вилучено.]