130 - ВРАЧ Повторно

Доброго дня!

Згідно відповіді Одеської обласної державної адміністрації на інформаційний запит, ЗПІ - 137/ вих/126

В закладі охорони здоров’я КНП "Одеський областний медичний центр психічного здоровя" ООР. за адресою: м.Одеса, вул.Воробьева, 9, де надається право проведення огляду водіїв транспортних засобів з метою встановлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції. Згідно НАКАЗУ від 09.11.2015 № 1452/735 МВС та МОЗ України, є Інструкція.

Відповідно до ч. 2 ст. 266 КУпАП Огляд водія (судноводія) на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, проводиться поліцейським з використанням спеціальних технічних засобів.

Частиною 3 вказаною статті зазначається, що у разі незгоди водія (судноводія) на проведення огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують його увагу та швидкість реакції, поліцейським з використанням спеціальних технічних засобів або в разі незгоди з його результатами огляд проводиться в закладах охорони здоров’я.
Згідно з частиною 5 вказаної статті направлення особи для огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують її увагу та швидкість реакції, і проведення такого огляду здійснюються в порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.

Отже відповідно до вказаних положень ст. 266 КУпАП використання технічних засобів можливе тільки працівниками поліції під час зупинки транспортного засобу, у іншому випадку особа має право на огляд в медичній установі з метою підтвердження або спростування факту перебування у стані алкогольного сп’яніння.

Направлення особи для огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують її увагу та швидкість реакції, і проведення такого огляду здійснюються в порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.

Порядок виявлення у водіїв транспортних засобів ознак алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції визначено Інструкцією, затвердженою наказом № 1452/735 від 09.11.2015 р.

Відповідно до п. 6 розділу І Інструкції огляд на стан сп’яніння проводиться:
- поліцейським на місці зупинки транспортного засобу з використанням спеціальних технічних засобів, дозволених до застосування МОЗ та Держспоживстандартом (далі – спеціальні технічні засоби);
- лікарем закладу охорони здоров’я (у сільській місцевості за відсутності лікаря – фельдшером фельдшерсько-акушерського пункту, який пройшов спеціальну підготовку).

Пунктом 7 розділу І Інструкції у разі відмови водія транспортного засобу від проходження огляду на стан сп’яніння на місці зупинки транспортного засобу або його незгоди з результатами огляду, проведеного поліцейським, такий огляд проводиться в найближчому закладі охорони здоров’я, якому надано право на його проведення відповідно до статті 266 КУпАП (далі – заклад охорони здоров’я).

Пунктом 8 розділу ІІ Інструкції форма направлення на огляд водія транспортного засобу з метою виявлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, наведена в додатку 1 до цієї Інструкції.

Відповідно до розділу ІІІ Інструкції огляд у закладах охорони здоров’я щодо виявлення стану сп’яніння проводиться лікарем закладу охорони здоров’я (у сільській місцевості за відсутності лікаря – фельдшером фельдшерсько-акушерського пункту), який пройшов тематичне удосконалення за відповідною програмою згідно з чинним законодавством.
Метою цього огляду є встановлення наявності чи відсутності стану сп’яніння в обстежуваної особи.
Метою лабораторного дослідження є виявлення або уточнення наявних речовин, що здатні спричинювати стан сп’яніння.
Зразки біологічного середовища для лабораторного дослідження відбираються у дві ємності. Вміст однієї ємності використовується для первинного дослідження, вміст другої ємності зберігається протягом 90 днів(п. 10). Предметом дослідження біологічного середовища можуть бути слина, сеча та змиви з поверхні губ, шкірного покриву обличчя і рук, а також кров (п. 11).

Згідно п. 15 розділу ІІІ цієї ж Інструкції, саме за результатами огляду на стан сп’яніння та лабораторними дослідженнями встановлюється діагноз, який вноситься до акта медичного огляду.

Отже, резюмуючи викладені норми Інструкції – огляд у закладі медичної установи складається з безпосереднього огляду лікарем-наркологом та проведенням лабораторних досліджень, які є обов’язковими для виявлення або уточнення наявних речовин, що здатні спричинювати стан сп’яніння.

Тестування осіб, доставлених до медичної установи, спеціальним технічним засобом «Драгер» наведеною інструкцією не передбачено.

Але, згідно відповіді:
"В КНП "Одеський областний медичний центр психічного здоров я" Одеської областної ради за період з 01.09.2021 по 18.11.2021 за направленням співробітників патрульної поліції проведено 387 медичних оглядів на стан спяніння з дослідженням біологичних середовищ відповідно до вимог спільного наказу Міністерства внутрішніх справ та Міністерства охорони здоровя України від 09.11.2015 № 1452/735 "Про затверження Інструкції про порядок виявлення у водіїв транспортних засобів ознак алкогольного, наркотичного чи іншого спяніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції"

В усіх випадках проводилось дослідження видихуваного повітря за допомогою приладу "Драгер" та досліджувалися біологічні середовища (сеча) за допомогою газового хроматографу."

От же, постійно порушується ЗАКОНОДАВСТВО та Інструкція

Зазначимо, що лікар Янкевич Г.О. отримуе зарплату з бюджетних коштів, відповідно з коштів платників податків.

Відповідно до законодавства інформація про проходження ім тематичних курсів, та його освіти, не може бути обмежена у доступі.
До того ж, Ви у відповіді не вказли, чим і кому загрожує розголошення освіти лікаря, тобто Ви не провели "трискладовий тест", без якого відмова у доступі до інформації є протиправною.

Небажання надавати інформацію про освіту та проходження тематичних курсів лікаря може вказувати на те, що він посаду отримав недоброчесно, та немає права проводити обслідування..

Нагадаємо, це не перший факт приховування публічної інформації Одеським облздравом.

На підставі статей 1, 13, 19, 20 Закону України «Про доступ до публічної інформації» від 13 січня 2011 року, які надають право звертатись із запитами до розпорядників інформації щодо надання публічної інформації, прошу надати наступну інформацію (наступні документи):

1) Коли саме черговий лікарь Янкевич Г.О., закладу охорони здоров’я КНП "Одеський областний медичний центр психічного здоровя" ООР. за адресою: м.Одеса, вул.Воробьева, 9, де надається право проведення огляду водіїв транспортних засобів з метою встановлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, пройшли тематичне удосконалення за відповідною програмою згідно з чинним законодавством.(надати копіі про проходження)

2) Чи ознаемоювався він з Інструкцією проведення огляду водіїв транспортних засобів з метою встановлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції. Згідно НАКАЗУ від 09.11.2015 № 1452/735 МВС та МОЗ України під роспис(надати копиї)

З повагою,

Игорь

Доброго дня!

Детально про персональні дані такої категорії осіб роз’яснив Пленум ВАСУ у п. 5.8 постанови №10 від 29.09.2016 р.:

«у разі, якщо до посади, пов’язаної з виконанням функцій органів місцевого самоврядування, встановлені кваліфікаційні чи інші обов’язкові для займання цієї посади вимоги, такі як освіта, досвід роботи, знання іноземної мови, відсутність судимості тощо, така інформація не є конфіденційною».

Тобто деяка інформація, яка міститься у біографіях таких осіб, не є конфіденційною.

З повагою,

Игорь