Журналістові не надали списки тих, хто отримує пенсії понад 100 тис гривень на рік. Готується позов

18 травня 2018 12:58

Журналістові Тарасу Боросовському, видання «20 хвилин», в Головному Управлінні Пенсійного фонду України в Житомирській області відмовилися надати на інформаційний запит прізвища пенсіонерів, яким сума нарахування з 1 січня 2017 року по 31 грудня 2017 року становить або ж перевищує 100 тисяч гривень.

Також журналіст просив надати структуру виплат: складових нарахувань по статтях, в  тому числі розміру пенсії, розміру основних та додаткових доплат, особливих доплат, надбавок та підвищень до пенсії, спеціальних пенсій тощо по кожному отримувачу.

У ПФУ відмову аргументували конфіденційністю, зазначивши, що конфіденційна інформація має поширюватися лише за згодою особи.

Проте на думку юриста Олександра Бурмагіна, ГО «Платформа прав людини», тут ідеться про порушення ч. 5 ст. 6:

«Не може бути обмежено доступ до інформації про розпорядження бюджетними коштами, володіння, користування чи розпорядження державним, комунальним майном, у тому числі до копій відповідних документів, умови отримання цих коштів чи майна, прізвища, імена, по батькові фізичних осіб та найменування юридичних осіб, які отримали ці кошти або майно».

Додатковим аргументом щодо відкритості є суспільна значущість даної інформації.

Тарас Бороовський звернувся до ГО «Платформа прав людини» по юридичну допомогу. Рада ППЛ підтримала це звернення у частині складання судового позову.

Юридична підтримка надається в рамках  проекту «Ефективний юридичний захист свободи слова в Україні» за підтримки Media Legal Defence Initiative.

«Доступ до правди»