Журналіст виграв другу справу в апеляції: ще один оборонний завод має надати дані про зарплати та фінанси

25 травня 2018 11:03

%d0%b7%d0%be%d1%80%d1%8f

Одеський апеляційний адміністративний суд підтвердив, що відмова державного підприємства Науково-виробничий комплекс газотурбобудування «Зоря-Машпроект» надати інформацію про зарплатні та премії, а також про економічні  показники підприємства є протиправною. Про це ідеться в постанові суду.

«Вирішальним питанням у даній справі є те, чи є суспільно необхідною інформація, яка запитується», - ідеться в постанові суду.

А далі суд каже: оскільки майно ДП «НВКГ «Зоря - Машпроект» є державною власністю, його статутний капітал має бути сформований за рахунок бюджетних коштів. За таких обставин запитувач  обґрунтовано посилається на ч.5 ст.6 Закону України Про доступ до публічної інформації, відповідно до якої не може бути обмежено доступ до інформації про розпорядження володіння, користування чи розпорядження державним майном.

Згідно з рішенням суду першої інстанції, опублікованому в Єдиному державному реєстрі судових рішень, суд  також зобов’язав «Зорю-Машпроект» надати запитувачеві Ярославу Чепурному, «Центр журналістських розслідувань», Миколаїв, дану інформацію.

Раніше Чепурной звернувся до підприємства із запитом, в якому просив надати йому публічну інформацію про розмір заробітної плати, преміальних, надбавок та матеріальної допомоги, яку отримали посадові особи керівного складу відповідача (керівник, всі заступники керівника, головний бухгалтер, керівники структурних підрозділів) у період з січня 2016 р. до квітня 2017 р., за кожною посадовою особою окремо, без зазначення прізвища, ім’я та по-батькові.

Одночасно, позивач просив надати інформацію про фінансово-економічні показники відповідача, а саме:

- дохід від реалізації продукції тис. грн., станом на кінець 2015-2016 р.р.;

- чистий дохід від реалізації продукції тис. грн., станом на кінець 2015-2016 р.р.;

- валовий прибуток тис. грн., станом на кінець 2015-2016 р.р.;

- інші операційні доходи тис. грн., станом на кінець 2015-2016 р.р.;

- чистий прибуток тис. грн., станом на кінець 2015-2016 р.р.;

- необоротні активи тис. грн., станом на кінець 2015-2016 р.р.;

- оборотні активи тис. грн., станом на кінець 2015-2016 р.р.;

- середньооблікова чисельність працівників, станом на кінець 2015-2016 р.р.;

- середня заробітна плата грн., станом на кінець 2015-2016 р.р.;

- сплачено загальнодержавних і місцевих податків та зборів тис. грн., станом на кінець 2015-2016 р.р. (а. с. 14-16).

Відповідач надав позивачу відповідь, в якій зазначив, що він не є розпорядником інформації, бо не отримував фінансування з бюджетів.

У своєму рішенні суд відзначив, що статутний капітал відповідача був сформований за рахунок бюджетних коштів, а факт ненадання коштів з бюджету відповідачем не доведено.

«З урахуванням цих обставин, суд приходить до висновку про те, що відповідач помилково дійшов висновку про відсутність у нього статусу розпорядника коштів», - ідеться у рішенні суду.

Стосовно інформації про заробітну плату посадових осіб, відповідач зазначив, що така інформація міститься у відкритому доступі на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції і позивач може ознайомитись із відповідними деклараціями.

Однак суд відзначив, що відповідь розпорядника інформації про те, що інформація може бути одержана запитувачем із загальнодоступних джерел, вважається неправомірною відмовою в наданні інформації.

Юридичний супровід позову здійснював Олександр Бурмагін, ГО «Платформа прав людини». 

«Доступ до правди»