Зарплата чиновника – не таємниця

20 Серпня 2021 08:00

Активісти «Мережі антикорупційних центрів» із допомогою юристів проєкту «Свої люди» змусили чиновників міської ради надати інформацію про зарплати працівників мерії. 

Про це повідомляє сайт проєкту «Свої Люди» (Bihus.Info). 

В червні 2021 року журналісти ГО «Мережа антикорупційних центрів» звернулись до чиновників міських та селищних рад на Харківщині з запитами про отримання інформації щодо зарплат посадовців мерії. Однак чиновники Деркачівської міськради відмовили журналістам.

Після цього журналісти звернулись до адвоката проєкту «Свої люди» (Bihus.Info) Романа Лихачова, який допоміг підготувати звернення до Офісу Омбудсмана.

Після втручання Представника Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини, Деркачівська міська рада відповіла на запит та надала дані про розмір заробітних плат. 

Виявилось, в Деркачівській міській раді зарплата міського голови «на руки» становить 55 305 грн, старости села Козача Лопань 47 559 грн, села Прудянки 51 566 грн, що в декілька разів перевищує середню зарплату по місту Деркачі. Можливо, через це посадовці не бажали, щоб журналісти оприлюднили для громади цю інформацію.  

«Публікація заробітних плат дозволяє показати справжні доходи посадовців. На жаль, децентралізація надала можливість чиновникам призначати самим собі величезні зарплати, при цьому закриваючи школи нібито через брак коштів в місцевому бюджеті. Реакція Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини та командна робота юристів та журналістів змушує посадовців надавати інформацію про свої зарплати та унеможливлює нехтування чиновників правом людини на отримання публічної інформації», – зазначив Роман Лихачов.

 

«Доступ до правди»