Який запит, така й відповідь: Чому варто максимально конкретно формулювати питання

23 Липня 2020 11:33

Question answer 680x340

У Полтавській міській раді заявили, що в них відсутня інформація щодо майданчиків для платного паркування транспортних засобів Полтавї, їхньої площі та кількості паркомісць. Про це свідчать запит та відповіді на нього, опубліковані на платформі «Доступ до правди».

Запитувача цікавила інформація, що пов’язана з використанням майданчиків для платного паркування транспортних засобів у місті Полтава.

З-поміж іншого, він просив надати надати перелік операторів, які стали переможцями конкурсу та визначені Полтавською міською радою на здійснення обладнання та утримання майданчика для платного паркування, а також інформацію про обсяг надходжень до міського бюджету за місця для паркування упродовж  2010-2019 років. Крім того, запитувача цікавив обсяг надходжень до міського бюджету за місця для паркування у розрізі майданчиків та операторів, що їх утримували в 2019 році.

За словами експертки з доступу до інформації Тетяни Олексіюк, відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 3 грудня 2009 року № 1342 «Про затвердження Правил паркування транспортних засобів», спеціально обладнані майданчики для паркування це майданчики для паркування, розміщені поза межами проїзної частини вулиці, дороги або тротуару та обладнані відповідно до вимог цих Правил і Правил дорожнього руху.

«Розміщення майданчиків для паркування за окремими адресами здійснюється у встановленому порядку органами місцевого самоврядування за погодженням з уповноваженим підрозділом Національної поліції. Послуги з утримання майданчиків для платного паркування надаються оператором суб'єктом господарювання, який здійснює обладнання і утримання майданчика для паркування з метою використання таких майданчиків за призначенням.

Таким чином, розміщення спеціально обладнаних майданчиків для паркування не можливе без відома міської ради. На сайті Полтавської міської ради в одному з розділів  можна знайти рішення двадцять шостої сесії Полтавської міської ради шостого скликання від 18 вересня 2012 року про затвердження Положення «Про паркування транспортних засобів у м. Полтава». Положенням про паркування транспортних засобів визначається єдиний порядок організації та функціонування зон паркування транспортних засобів на території Полтави. У пункті 3.4 цього Положення зазначено, що перелік спеціальних майданчиків або місць, визначених для забезпечення паркування транспортних засобів, у якому зазначаються їх місцезнаходження, загальна площа, технічне облаштування, кількість місць для паркування транспортних засобів, затверджує міська рада. У мережі можемо знайти новини про винесення на розгляд міської ради питання про надання згоди на розміщення майданчиків для тимчасового зберігання транспортних засобів», — зазначила Олексіюк.

Крім того, вона також наголосила, що у своїй відповіді Полтавська міська рада проігнорувала надання інформації на 3 та 4 питання запиту щодо обсягу надходжень до міського бюджету за платні місця для паркування.

«Така відповідь протирічить вимогам Закону України «Про доступ до публічної інформації», тому таку відмову можна оскаржити до Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини. Раджу запитувачеві розділити свій запит на декілька окремих запитів і задавати питання більш конкретно. Наприклад, четверте питання запиту може бути розцінене як таке, відповідь на яке потребуватиме аналітичної обробки інформації і тому у розпорядника може бути законна підстава для відмови. Будь ласка задавайте питання у запитах максимально конкретно. В Постанові Пленуму Вищого адміністративного суду №10 від 29 вересня 2016 року (п.1) зазначено, що «якщо запит стосується інформації, яка міститься в кількох документах і може бути зібрана і надана без значних інтелектуальних зусиль (наприклад, без проведення додаткового змістовного аналізу), то така інформація відповідає критеріям «відображеності та задокументованості» і є публічною». Натомість, розпорядник матиме законну підставу для відмови, якщо збір інформації потребуватиме додаткового аналізу», — підсумувала експертка.

 «Доступ до правди»