Вища рада правосуддя лише через рік відповіла на запит про зарплати своїх членів

20 лютого 2018 10:37

Vrp

Вища рада правосуддя через рік відповіла на інформаційний запит ГО «Автомайдан», у якому запитувач просив надати інформацію про зарплати членів ВРП за січень 2017 року. Запит датовано 22 лютого 201 року, відповідь – 16 лютого 2018 року.

Відповіді передував тривалий судовий процес, в якому остаточний вердикт 15 травня 2017 року виніс Вищий адміністративний суд України.

ВАСУ постановив, що Вища рада правосуддя  неправомірно не надала на запит позивача публічну інформацію, яка є в її розпорядженні, і така інформація згідно з правовими нормами не віднесена до інформації з обмеженим доступом.

Також ВАСУ відхилив доводи представника Вищої ради правосуддя, що право позивача на доступ до публічної інформації не було порушено з огляду на доступність для нього запитуваної інформації внаслідок розміщення на офіційному веб-сайті Вищої ради правосуддя рішення Вищої ради юстиції «Про затвердження штатної чисельності та штатного розпису Вищої ради юстиції», яким визначено, в тому числі, розміри посадових окладів членів Вищої ради юстиції на 2017 рік.

«Вільне отримання інформації як засада права на доступ до публічної інформації чинним законодавством не обмежено умовою наявності чи відсутності у особи можливості отримати інформацію з інших джерел, а не від суб'єкта владних повноважень, який є розпорядником публічної інформації», - ідеться в постанові.

Проте навіть після рішення ВАСУ ВРП не надала відповіді на запит. У результаті ГО «Автомайдан» подав скаргу до Уповноважений Верховної Ради України з прав людини, і тільки після цього отримав відповідь на свій запит.

«Загалом, небажання ВРП відповідати на просте питання щодо розміру заробітної плати її членів коштувало їм щонайменше 2000 грн. сплати судових зборів, не говорячи про нераціональне використання робочого часу юриста, який представляв інтереси ВРП в суді», - коментує ГО «Автомайдан» на Фб-сторінці Prosud.

 

 

«Доступ до правди»