Директорку департаменту доступу ОПУ затримали за хабар

13 листопада 2019 12:12

5ca6374479a43805301413820x360

Працівники НАБУ затримали директорку департаменту забезпечення доступу до публічної інформації Офісу президента Світлану Кондзелю за підозрою у шахрайстві. Про це пише Українська правда з посиланням на свої джерела в правоохоронних органах, Офісі президента та НАБУ.

Кондзеля нібито розповідала, що вирішує будь-яку проблему через зв'язки в Офісі президента. Зокрема, вона просила 150 тисяч доларів за призначення на посаду заступником голови правління НАК «Нафтогаз України».

Невдовзі в Атикорбюро повідомили, що затримали керівницю департаменту, її спільницю – ексзаступницю міністра культури в 2011 році та інших учасників угруповання. Тривають слідчі дії за участю працівників СБУ.

«Унаслідок операції «під прикриттям» детективи НАБУ задокументували вимагання неправомірної вигоди 300 тисяч доларів США з фізичної особи за сприяння у призначенні на керівну посаду до НАК «Нафтогаз України»... Затримали безпосередньо після одержання першого траншу неправомірної вигоди у сумі 150 тисяч доларів», йдеться в повідомленні НАБУ.

Світлана Кондзеля родом зі Львова, їй 45 років, за освітою – юристка. Зокрема, вивчала правознавство у Львівській комерційній академії, міжнародне право в Українському державному університеті фінансів та міжнародної торгівлі. Також навчалася у Національній академії держуправління при Президентові України. Працювала юрисконсультом ТОВ «Біт-Сервіс» у Львові. Була головою відділу Держуправління охорони навколишнього середовища у Львівській області, працювала в Держкомісії з цінних паперів і фондового ринку.

Також відомо, що Кондзеля працювала в різних відділах при президентові з 2009 року, тобто – за перебування при владі чотирьох президентів:

  • - була консультанткою секретаріату Служби з представництва інтересів президента в судах України,
  • - помічницю у службі політичного і ситуативного аналізу,
  • - консультанткою відділу взаємодії з органами виконавчої влади.

У департаменті забезпечення доступу до публічної інформації Офісу президента (раніше – Адміністрації президента) Кондзеля працює з 2014 року.

«Доступ до правди»