«Укрзалізниця»: оприлюднення розміру зарплати може становити загрозу

14 Квітня 2023 00:00

Запит про доходи голови та членів правління компанії за 2022-2023 роки видання «Главком» спрямувало до акціонерного товариства «Укрзалізниця». У відповідь відмова, бо начебто розголошення інформації буде становити загрозу керівництву і системі управління технологічними процесами.

У департаменті інформаційної політики та стратегічних комунікацій «Укрзалізниці» у відповіді зацитували декілька законів, та вказали, що: «Розголошення інформації, яка запитується у зверненні, може негативно вплинути на діяльність керівництва товариства, яке задіяне у процесі стабільного функціонування об’єкта критичної інфраструктури, а також становити загрозу системі управління технологічними процесами…».

І зауважили: після того, як у країні скасують воєнний стан, інформація про заробітки голови та членів правління «Укрзалізниці» з’явиться на сайті компанії.

Адвокат ГО «Платформа прав людини» Євген Воробйов, коментуючи відповідь залізничників, повідомив, що «Укрзалізниця» є юридичною особою публічного права, а, отже, є розпорядником інформації у частині розміру щомісячної заробітної плати, винагороди та інших виплат голові та членам правління.

Щодо посилань на воєнний стан, у зв’язку з чим згадана інформація приховується, адвокат заявив, що «Укрзалізниця», у порушення статті 22 закону про доступ до публічної інформації, не навела конкретну підставу відмови у наданні запитуваної інформації. Євген Воробйов зауважив, що Верховна Рада, яка має повноваження вводити обмеження під час воєнного стану, не призупиняла дію положень закону про доступ до публічної інформації.

«Пункт 1 частини 1 статті 15 цього закону на момент відмови у наданні інформації не був обмежений/зупинений Верховною Радою. Тому, розпорядник зобов’язаний був оприлюднити запитувану інформацію. До того ж, інформація яка міститься у згаданій нормі містить презумпцію безумовної відкритості, тобто завжди суспільний інтерес переважає», – резюмує юрист.

Таким чином, «Укрзалізниця» не має права приховувати дані про розмір зарплат своїх співробітників.

 

«Доступ до правди»