У Києві в укриттях зможуть сховатися майже 3 мільйони осіб

9 Лютого 2022 10:19

У Києві загальна місткість захисних споруд складає близько 2 млн 8 тис. осіб. Оповіщення про небезпеку буде здійснюватись за допомогою сирен, гучномовців та радіо.

Про це Укрінформу повідомили у Департаменті муніципальної безпеки КМДА у відповідь на інформаційний запит.

«На сьогодні районними в місті Києві державними адміністраціями сплановано використання понад 500 сховищ та 4500 об’єктів подвійного призначення, зокрема, 47 підземних приміщень метрополітену, 272 підземних переходи, 409 підземних автопаркінгів тощо. Загальна місткість захисних споруд - близько 2 млн 8 тис. осіб», - йдеться у відповіді.

Зазначається, що для забезпечення захисту населення у разі загрози чи виникнення надзвичайних ситуацій і воєнних дій в місті Києві створений фонд захисних споруд цивільного захисту, до якого входять сховища та споруди подвійного призначення.

Укриттю у сховищах (понад 48 годин) підлягають:

- працівники найбільшої працюючої зміни суб’єктів господарювання, які продовжують свою діяльність в особливий період;

- працівники чергового персоналу суб’єктів господарювання, які забезпечують життєдіяльність міста;

- хворі;

- медичний та обслуговуючий персонал закладів охорони здоров’я, які не підлягають евакуації або не можуть бути евакуйовані у безпечне місце.

Читайте також: Чи готова місцева влада до російського вторгнення: дізнаємося через запити

Інформація про розміщення і стан сховищ належить до переліку відомостей, що становлять службову інформацію. Адреси розташування сховищ доводяться керівниками об’єктів господарювання, які мають їх на балансі, до відповідних груп населення.

Водночас захист населення під час загрози або виникнення надзвичайних ситуацій та в особливий період здійснюється у спорудах подвійного призначення, а саме: в підземних приміщеннях метрополітену, підземних автопаркінгах, цокольних, підвальних та напівпідвальних приміщеннях.

Споруди подвійного призначення (далі - укриття) у мирний час використовуються для господарських, культурних і побутових потреб населення районів міста. Тобто, у них може розміщуватися аптека, банк, кав’ярня, перукарня тощо. У разі виникнення надзвичайних ситуацій ці укриття використовуватимуться для захисту населення. Відповідальність за їх утримання в готовності до використання за призначенням покладено на їх балансоутримувачів (власників).

«Районні в місті Києві державні адміністрації постійно проводять роботу щодо визначення зазначених укриттів та приведення їх у відповідний санітарно-технічний стан, відповідно до вимог та Рекомендацій з утримання та експлуатації споруд подвійного призначення та найпростіших укриттів, наданих Державною службою України з надзвичайних ситуацій», - зазначається у відповіді на запит.

Крім цього, районні в місті Києві державні адміністрації з 2014 року, від початку бойових дій на сході України, постійно проводять роботи щодо маркування укриттів із зазначенням імені та номера телефону відповідальної особи. (Йдеться про ЖЕКи, керуючі компанії, приватні підприємства).

Як повідомили у Департаменті, укриття розраховане на короткочасне перебування у ньому - 1-2 години. Місткість укриття залежить від загальної площі з розрахунку 1-1,5 м2 на особу.

Інформація про місця укриття населення в підземному просторі міста Києва розміщена на офіційних сайтах районних в місті Києві державних адміністрацій. Також їхні адреси вказані на карті, що розміщена на сайті КМДА.

Читайте також: Яка ситуація з бомбосховищами в Черкасах?

Інформування про надзвичайну ситуацію будуть здійснювати через сирени. «Сирени означають сигнал цивільної оборони «УВАГА ВСІМ!». Почувши такий сигнал, треба негайно увімкнути гучномовець, радіоприймач або телевізор і слухати повідомлення», – пояснили в мерії.

Також оповіщення та інформування населення про подальші дії здійснюватимуть оснащені гучномовцями автомобілі.

«Вислухавши повідомлення, кожний громадянин повинен діяти без паніки і метушні відповідно до отриманих вказівок. Повідомлення міститиме: інформацію про надзвичайну ситуацію, місце і час виникнення надзвичайної ситуації, територію (райони, масиви, вулиці, будинки тощо), яка потрапляє в зони ураження, порядок дій в умовах надзвичайної ситуації тощо. Адже головне завдання всіх служб під час надзвичайної ситуації – вберегти та захистити якомога більше людей», – заявили в департаменті.

«Доступ до правди»