Укргідрометцентр незаконно відмовив у наданні інформації: коментар юриста

15 листопада 2017 13:46

84 main

Український гідрометеорологічний центр відмовився надати інформацію про денні кількості опадів, посилаючись на те, що запитувана інформація не входить до його переліку публічної інформації.

Про це стало відомо із відповіді розпорядника на запит користувача «Доступ до правди».

Запитувач просив надати інформацію про денні кількісті опадів з початку 2017 року по теперішній час, зафіксованих озерною гідрометеорологічною станцією — Печеніги. А також інформацію про стан пожежної небезпеки та у який проміжок часу у 2017 році був запроваджений у Печенізькому районі Харківської області.

Юрист Центру демократії та верховенства права Христина Буртник зазначає, що у статті 22 Закону України «Про доступ до публічної інформації» передбачений виключний перелік підстав, з яких розпорядник інформації має право відмовити у наданні інформації.

«Такої підстави, як «не підпадає до переліку видів публічної інформації», Законом не передбачено. Також розпорядники не мають права самостійно встановлювати своїми правовими актами будь-які інші підстави для відмови на запит. Тому, у даному випадку відмова є незаконною.

Окрім того, варто звернути увагу на природу таких «переліків». Законодавством не передбачена необхідність прийняття таких актів, хоча деякі розпорядники це і зробили. По суті такий Перелік може слугувати для запитувачів тільки орієнтиром щодо інформації, якою володіє розпорядник. Він не повинен бути вичерпним, адже у розпорядника може з’явитись нова інформація, яка по суті є публічною, але не внесена до Переліку. І таку інформацію розпорядник повинен надавати на запити».

Із 11 запитів, які Укргідрометцентр отримав на сайті «Доступ до правда», лише чотири були успішні, три прострочених та на чотири було відмовлено у наданні інформації.

 

«Доступ до правди»