У Волинській ОДА не надали на запит копії договорів із перевізниками. Готується позов

21 грудня 2017 09:48

%d1%80%d0%be%d0%ba%d0%b8%d0%bd%d1%96

У Департаменті інфраструктури та туризму Волинської обласної держадміністрації (ОДА) на запит журналістки Валентини Куць не надали копії договорів із перевізниками перевізниками на маршруті «Луцьк – Рокині». Про це повідомляє Інститут масової інформації.

«На перший запит я отримала відмову надати копії договорів, бо у них, мовляв, містяться персональні дані. У цій відповіді чиновники також посилаються на постанови Апеляційного суду Волинської області від 28.09.2016  та від 25.10.2016, які нібито забороняють департаменту поширювати інформацію, яка містить персональні дані. Я переглянула ці постанови й мені не зрозуміло, чому чиновники посилаються на них замість того, щоб виконати вимоги Закону «Про доступ до публічної інформації». Я надіслала ще два повторних запити, на які отримала подібні відповіді. Тому вирішила звернутись за допомогою до Коаліції за зменшення фінансових бар’єрів у справах про доступ до публічної інформаціїі відстояти своє право на доступ у суді», – зазначила Валентина Куць.

Журналістка зауважила, що проблем на маршруті «Луцьк-Рокині» багато. Водії не дотримуються графіків руху, самовільно з’їжджають із рейсів, самовільно піднімають ціну проїзду без попередження, грубіянять.

Відповідно до  положення ч. 5 ст. 6 Закону  України «Про доступ до публічної інформації», не може бути обмежено доступ до інформації про розпорядження бюджетними коштами, володіння, користування чи розпорядження державним, комунальним майном, у тому числі до копій відповідних документів, умови отримання цих коштів чи майна, прізвища, імена, по батькові фізичних осіб та найменування юридичних осіб, які отримали ці кошти або майно.

Юрист ІМІ Максим Ратушний зауважив, що розпорядником не було дотримано вимог, передбачених ч. 2 ст. 6 Закону України «Про доступ  до публічної інформації» та не проведено повноцінний трискладовий тест для обмеження доступу до запитуваної інформації.

«У той же час, справедливо пам’ятати, що запитувані договори дійсно можуть мати низку конфіденційної інформації, яка не є інформацією про володіння, користування та розпорядження державним майном. Такою інформацією можуть бути банківські реквізити, податкові номери та адреси. У такому випадку, розпоряднику варто було б скористатися положеннями ч. 7 ст. 6 Закону щодо того, що обмеженню доступу підлягає інформація, а не документ. Якщо документ містить інформацію з обмеженим доступом, для ознайомлення надається інформація, доступ до якої необмежений. Тобто варто було надати копії договорів з вилученням/закресленням/ретушуванням конфіденційної інформації», – додав Максим Ратушний.

Юрист також надав коментар щодо посилань на рішення Апеляційного суду Волинської області, на які надіслали журналістці.

«Рішення стосується призначення адміністративної санкції розпоряднику інформації за ненадання відповіді на адвокатський запит і жодним чином не стосується дозволів чи заборон на поширення інформації, яка містить персональні дані про перевізників», – підкреслив медіа-юрист.

Журналістка Валентина Куць є однією з шести переможців,  яких визначила Коаліція громадських організацій «За зниження фінансових бар’єрів у справах про доступ до публічної інформації», яким оплатить судовий збір та надасть правову підтримку.

Адвокат Тетяна Юзвяк  вже вивчає матеріали справи і готує документи до судового позову. Позов подаватимуть до Волинського окружного адміністративного суду.

 

«Доступ до правди»