ЦЕДЕМ запустив онлайн-конструктор судових позовів з доступу до інформації

20 Грудня 2017 12:21

Центр демократії та верховенства права розробив онлайн-конструктор позовної заяви – універсальний онлайн-інструмент, за допомогою якого будь-хто може написати судовий позов.

Поки що онлайн-конструктор розрахований на формування позовних заяв для оскарження відмови у наданні інформації.

Конструктор містить поля, в які запитувачу необхідно внести дані: інформацію про суд, позивача та відповідача, а також, яку інформацію у запиті він просив надати і якою була причина відмови.

Окрім того, конструктор містить посилання на роз’яснення, які допоможуть позивачу визначити до якого суду потрібно подати позов, яку суму судового збору необхідно сплатити та знайти обґрунтування незаконності відмови розпорядника, яке можна додати до позовної заяви.

Христина Буртник, медіа-юристка ЦЕДЕМ, представляючи інструмент на Форумі захисників права на доступ, звернула увагу, на те, що ЦЕДЕМ враховував судову практику та подав обґрунтування до сплати судового зору за одну позовну вимогу.

«Вимогу визнати відмову незаконною і надати інформацію суди часто трактують як дві вимоги, а отже, вимагають подвійної спати судового збору. Ми наводимо аргументацію з постанови Пленуму ВАСУ, і прямо роз’яснюємо, що визнання бездіяльність/дії протиправними і зобов’язання вчинити дії, є однією позовною вимогою», – розповіла Христина Буртник про корисні нюанси користування інструментом.

Інструмент дає можливість додати безпосередньо у позов це обґрунтування.

Також ЦЕДЕМ просить у позовній заяві обґрунтовувати, в чому полягає суспільний інтерес запитуваної інформації.

«Закон не вимагає це робити в запиті, але в позові ми рекомендуємо це зробити, бо суд звертає на це увагу», – каже Христина Буртник.

Конструктор дає можливість відредагувати заяву у ворді та роздрукувати.

«Коли ми почали готувати цей конструктор, то зрозуміли, що в доступі дуже мало стандартних ситуацій, як, наприклад, в кредитних стосунках. Тому ми будемо доопрацьовувати цей інструмент, розробляючи аргументацію для тих чи інших видів порушень», – запевнила Христина Буртник.

Посилання на конструктор: http://cedem.org.ua/what-we-do/sudovyj-zahyst/konstruktor-zayav/

«Доступ до правди»