Суд щодо запиту про громадянство Саакашвілі призначено на 16 січня

11 грудня 2017 12:01

%d1%81%d0%b0%d0%b0%d0%ba%d0%b0%d1%88

Правозахисник Олександр Павліченко, заступник виконавчого директора Харківської правозахисної групи, який оскаржив до суду відмову Адміністрація Президента України надати на інформаційний запит копію Указу Президента про припинення громадянства Михаїла Саакашвілі, повідомив «Доступ до правди», що судове засідання призначено на 16 січня 2018 року.

Як писав «Доступ», АП відмовила запитувачеві, пославшись на конфіденційність даної інформації.

«Запитувана інформація про припинення громадянства України є конфіденційною і стосується прав та охоронюваних законом інтересів іншої особи, однак письмовий дозвіл на доступ до такої інформації відповідно до статті 7 Закону України «Про доступ до публічної інформації» не надано», – ідеться в офіційній відповіді.

Раніше в коментарі «Доступу» Олександр Павліченко зауважував, що при відмові не було використано «трискладовий тест», який є єдиною законною підставою для відмови у наданні інформації.

«Посилання на інформацію як на конфіденційну теж, на нашу думку, не є релевантним – можна було вилучити з документу те, що вважалось власне конфіденційною інформацією, і надати документ із заретушованою частиною. Але це після проведення "трискладового тесту", якого не було зроблено», – коментує Павліченко.

Він також припускав, що це не було зроблено, бо «трискладовий тест» у даній ситуації програшний для розпорядника.

«Шкоди від оприлюднення такої інформації для особи Саакашвілі – нуль», – стверджував запитувач.

Нагадаємо, що згідно із ч. 2 ст. 6 ЗУ «Про доступ…», обмеження доступу до інформації здійснюється відповідно до закону при дотриманні сукупності вимог:

1) виключно в інтересах національної безпеки, територіальної цілісності або громадського порядку з метою запобігання заворушенням чи злочинам, для охорони здоров'я населення, для захисту репутації або прав інших людей, для запобігання розголошенню інформації, одержаної конфіденційно, або для підтримання авторитету і неупередженості правосуддя;

2) розголошення інформації може завдати істотної шкоди цим інтересам;

3) шкода від оприлюднення такої інформації переважає суспільний інтерес в її отриманні.

 

«Доступ до правди»