Школа не надала інформацію про фінансування: «Усе на сайті казначейства»

4 листопада 2019 07:30

%d1%88%d0%ba

Черкаська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 11 відмовила запитувачеві в наданні інформації про фінансування, отримане з державного бюджету. Запит і відповідь були опубліковані на платформі «Доступ до правди».

Запитувач звернувся із проханням надати інформацію про те, скільки грошей отримала школа з державного бюджету за 2017 та 2018 навчальні роки.

«На Ваш онлайн запит адміністрація Черкаської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 11 Черкаської міської ради Черкаської області повідомляє, що інформація знаходиться в відкритому доступі на сайті Державної казначейської служби України та на єдиному веб-парталі використання публічних коштів», йдеться у відповіді.

Тим часом юристка громадської організації «Центр демократії та верховенства права» Христина Буртник зазначає, що відсилання запитувача на сайт чи відкриті веб-портали є незаконним.

«Така відповідь розпорядника законом прямо визнається незаконною. Відповідно до частини другої статті 22 Закону «Про доступ до публічної інформації» відповідь розпорядника інформації про те, що інформація може бути одержана запитувачем із загальнодоступних джерел вважається неправомірною відмовою в наданні інформації. До таких загальнодоступних джерел, у першу чергу, відносять веб-сайти та відкриті реєстри. І не важливо чи оприлюднена запитувана інформація у такому загальнодоступному джерелі, чи легко її знайти за вказаним посиланням», наголошує юристка.

За її словами, якщо розпорядник володіє інформацією, він зобов’язаний на запит надати цю інформацію чи документ, а не вказувати, де вона знаходиться.

«Очевидно, що навчальний заклад володіє інформацією про своє фінансування із державного чи місцевого бюджету. Тому відсилання запитувача до іншого органу чи відкритого джерела є порушенням Закону «Про доступ до публічної інформації», підсумувала Христина Буртник.

Читайте також: Доступ до школи. Серія безкоштовних вебінарів про те, як отримати інформацію про освіту

«Доступ до правди»