Секрет веломаршруту Троєщина-Європейська площа: київська влада не надає інформацію

4 Жовтня 2017 13:25

Комунальне підприємство «Шляхово-експлуатаційне управління Деснянського району» відмовилося надати копію договору з «Житлоінвестбуд-УКБ» про будівництво веломаршруту Троєщина – Європейська площа. Про це повідомляє Сергій Пасюта на своїй сторінці у мережі Фейсбук.

Запитувач просив надати копію договору підряду № 4/1079 від 25.05.2015 між замовником «Житлоінвестбуд-УКБ» та виконавцем Комунальне підприємство «Шляхово-експлуатаційне управління по ремонту та утриманню автомобільних шляхів та споруд на них Деснянського району» міста Києва (договір щодо будівництва веломаршруту Троєщина - Європейська площа) з усіма додатками до вказаного договору.

У відповіді Деснянська районна в місті Києві державна адміністрація зазначила, що згідно умов договору, сторони зобов’язані зберігати конфіденційність щодо умов та ходу виконання договору та застосовувати усі можливі заходи для запобігання розголошенню одержаної інформації.

Після цього адміністрація надіслала запит до замовника послуг про надання згоди на доступ до інформації, яка міститься у договорі. Крім того, порекомендували звернутись до замовника КП «Житлоінвестбуд-УКБ» із аналогічним запитом.

КП «Житлоінвестбуд-УКБ» у свою чергу у відповіді зазначило, що копії договорів не належать до публічної інформації, тому надавати їх відмовилося.

Зважаючи на це, Сергій Пасюта направив заяву про порушення Закону «Про публічні закупівлі» до Департаменту внутрішнього фінансового контролю та аудиту КМДА.

«На порталі «Київаудит», на картці про закупівлю «Роботи з реконструкції та будівництва вулично – дорожньої мережі в частині створення велосипедної інфраструктури та рекреаційного велосипедного маршруту в м. Києві. Веломаршрут Житловий масив Троєщина – Європейська площа», яку проводило Комунальне підприємство з питань будівництва житлових будинків «Житлоінвестбуд-УКБ», код ЄДРПОУ 31958324, відсутній договір про закупівлю.

Це є прямим порушенням частини 1 статті 10 Закону України «Про публічні закупівлі», яка передбачає, що замовник зобов'язаний оприлюднити договір про закупівлю протягом двох днів з дня його укладення», - йдеться у заяві запитувача.

Крім того, Сергій Пасюта надіслав повторний запит до КП «Житлоінвестбуд-УКБ».

«Доступ до правди»