Після скарги губернатору та Омбудсману Донецька ОДА надала відповідь про зарплати і подякувала запитувачу

10 травня 2018 10:40

%d1%80%d0%be%d0%bc%d0%b0%d0%bd%d0%b5%d0%bd%d0%ba%d0%be

Керівництво Донецької обласної державної адміністрації, апарат та майже всі великі департаменти надали на запит відомості про розмір заробітної платні працівників та її структуру. 

Єдиним підрозділом, який відмовився надавати  інформацію про зарплатню своїх співробітників став департамент фінансів. В листі координатору Центру громадського контролю "Дій-Краматорськ" Андрію Романенку (на фото) керівник департаменту Михайла Скарга знов повторив позицію про закритість інформації про заробітну плату через проведення на території області АТО. 

В свою чергу керівник апарату Донецької ОДА Олег Свинаренко повідомив, що після звернення Романенка для співробітників адміністрації було проведено кілька семінарів щодо забезпечення доступу до публічної інформації. На них розглядалося застосування трискладового тесту, а також інші положення ЗУ «Про доступ до публічної інформації». 

«Після розгляду Ваших звернень щодо розміру та структури оплати праці, головою облдержадмінестрації було доручено деяким розпорядникам публічної інформації надати відповідь у п'ятиденний термін. Дозвольте висловити вам подяку за Вашу тверду громадянську позицію щодо здійснення контролю за забезпеченням обелдержадмінестрацією, її структурними підрозділами доступу до публічної інформації», - йдеться у листі від керівника апарата Донецької ОДА.

Як писав «Доступ», Андрій Романенко надіслав до ДонОДА запити, в яких просив надати інформацію про розмір та структуру заробітної плати (окремо по кожному місяцю), яку отримував кожен зі співробітників (з зазначенням ПІБ та посади) наступних структурних підрозділів Донецької обласної державної адміністрації в період з січня по грудень 2017 року:

1.       Апарат облдержадміністрації

2.       Департамент екології та природних ресурсів

3.       Департамент економіки

4.       Департамент з питань цивільного захисту, мобілізаційної та оборонної роботи

5.       Департамент інвестиційно-інноваційного розвитку і зовнішніх відносин

6.       Департамент інформаційної та внутрішньої політики

7.       Департамент освіти і науки

8.       Департамент охорони здоров'я

9.       Департамент розвитку базових галузей промисловості

10.   Департамент фінансів.

Однакові відмови надійшли від департаментів екології та природних ресурсів, економіки, цивільного захисту, охорони здоров'я та фінансів. Свою відмову вони мотивували тим, що  знаходженням в зоні проведення Антитерористичної операції.

Чотири підрозділи – апарат, департаменти інвестиційно-інноваційного розвитку, освіти та інформаційної політики прислали відповіді про відтермінування строків надання відповіді.

Департамент розвитку базових галузей промисловості взагалі проігнорував запит.

Після цього, відповідно до ЗУ «Про доступ до публічної інформації», Романенко звернувся зі скаргами до уповноваженого ВР з прав людини та керівника Донецької ОДА Павла Жебрівського.

Як коментував аналогічну відмову медіаюрист Олександр Бурмагін, ГО «Платформа прав людини», відмова в наданні інформації про розмір заробітної плати посадовця будь-якого рівня та «профілю», на сьогодні, це очевидний моветон.

Така відповідь порушує норми Закону України «Про доступ до публічної інформації», роз’яснення і рекомендації Постанови Пленуму ВАСУ №10 від 29.09.2016 р. «Про практику застосування адміністративними судами законодавства про доступ до публічної інформації», статтю 5 Закону України «Про захист персональних даних», а також норми антикорупційного законодавства.

Процитуємо норму п. 5 ст. 6: «Не може бути обмежено доступ до інформації про розпорядження бюджетними коштами, володіння, користування чи розпорядження державним, комунальним майном, у тому числі до копій відповідних документів, умови отримання цих коштів чи майна, прізвища, імена, по батькові фізичних осіб та найменування юридичних осіб, які отримали ці кошти або майно».

Юрист також стверджує, що той, хто підписав дану відповідь, порушив, п.2 ч.2 ст.60 Закону України «Про запобігання корупції», згідно з яким не може бути віднесена до інформації з обмеженим доступом інформація про: розміри, види оплати праці, матеріальної допомоги та будь-яких інших виплат з бюджету або за рахунок технічної або іншої допомоги в рамках реалізації в Україні програм (проектів) у сфері запобігання, протидії корупції особам, зазначеним у пункті 1, пунктах "а" і "в" пункту 2 та пунктах 4 і 5 частини першої статті 3 цього Закону». 

У пункті «в» якраз ідеться про державних службовців, посадових осіб місцевого самоврядування.

 

«Доступ до правди»